W ciągu następnych 18 miesięcy Słońce może być bardzo aktywne

Kategorie: 

NASA

Nadchodzące 18 miesięcy upłynie pod znakiem wyjątkowo dużej aktywności słonecznej. W tym czasie wystąpi do sześciu wysokiej mocy burz magnetyczne, które wydarzą się na Ziemi. Z tymi przepowiedniami zwróciła się znana astrofizyk Brytyjka Maggie Aderin-Paw.

 

"Teraz słońce jest u szczytu swego 11-letniego cyklu aktywności" powiedziała stacji radiowej BBC.  "Wszyscy powinniśmy przygotować się do potężnej energii oddziaływania słońca" - ostrzegła Aderin-Paw.

Według najnowszych szacunków międzynarodowej grupy naukowców, obecna faza szczytu aktywności słonecznej potrwa do końca 2013 roku. 

"Przed nami niespokojne czasy" - powiedziała brytyjska ekspertka.

W tym tygodniu doświadczyliśmy wielu gwałtownych zjawisk, z których wiele wywarło wpływ na naszą planetę. Właśnie kończy się wielka burza o sile G3 a spodziewane jest kolejny napór plazmy z koronalnego wyrzutu masy.

 

Zgodnie z wszelkimi danymi wpływ obecnej burzy słonecznej na komunikację sieciową był znikomy.  Jednak wiele osób w różnych krajach narzeka na pogarszający się stan zdrowia, jak również zły humor.  To, zdaniem ekspertów, może być również konsekwencją obecnych zjawisk kosmicznych.

 


ITAR-TASS

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gan

tyle lat żyjemy i akurat

tyle lat żyjemy i akurat teraz ma coś się stać..pier** co mówią komedie robicie jak w to wierzycie.skąd wiecie czy mówią prawdę czy nie? w tych czasach tylko pieniądz się liczy nie człowiek. Najlepszy przyjaciel by Was posypał gdyby mu oferowali tyle hajsu ile oni biorą za wypuszczenie takiej informacji. Z góry dziękuję za minusy i pozdrawiam wszystkich Smile Miłej i SPOKOJNEJ niedzieli

Portret użytkownika gan

nie potrafisz czytać więc

nie potrafisz czytać więc przytocze "Najlepszy przyjaciel by Was.."pisząc do mnie to kierujesz swoje słowa i do siebie ;) świat jest tak dziwny, że wszystkiego można się po człowieku spodziewać..dosłownie wszystkiego..

Świat zaczyna się codziennie, i kończy się codziennie, innego końca świata nie będzie!

Portret użytkownika colleeman

Ze słońcem jest trochę

Ze słońcem jest trochę zamieszania, bo jest nieprzewidywalne. Z wyników badań za dużo nie wynika, bo interpretacja tych wyników zależna jest od badających, czyli naukowców. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że cały czas odfiltrowywane są nowe rodzaje promieniowania. To, że nie potrafimy ich zbadać nie znaczy, że ich nie ma. Promienie X były zanim je odkryliśmy, podczerwone też. Cały czas pogłębiamy wiedzę i budujemy nowe instrumenty do pomiarów fal, energii, promieniowań. Ktoś kto zajmuje się trochę fizyką patrząc na tablicę Mendelejewa widzi sporo pustego miejsca na nieodkryte pierwiastki. To, że ich nieotkryliśmy nie znaczy, że nie występują. Technologie, które ludzkość posiada są tak naprawdę marne. Pocieszające jest to, że całkiem niedawno rycerze na konikach jeździli a przez 100 lat zrobiliśmy potężne postępy. Biorąc pod uwagę rozwój technologii w tempie geometrycznym za 100 lat będziemy o wiele mądrzejsi. A tak na marginesie, gdyby choć przez tydzień nie było energii elektrycznej byłby większy burdel niż sobie możemy wyobrazić.

Portret użytkownika Andree

Oswiecony a nie zdajesz sobie

Oswiecony a nie zdajesz sobie sprawy że woda do kranu pompowana jest dzieki energii elektrycznej. Jak podjedzie pod dom beczkowóz i uda ci się nabrać do 7,5l plastikowej banki wody, to ani się nie wykompiesz, ani nie spłuczes po sobie. Wyobrażasz sobie bardziej obsrany kibel we własnym domu od tego na dworcu?? Twoim głównym celem bedzie zdobycie i utrzymanie zapasów wody, dobrze mieć też leki, Zywnośc to czysta fantastyka. W o niebo lepszej sytuacji znajdą się mieszkańcy wsi. Ogólny dostep do wody, żywności w postaci mięsa, jajek, nabiału, warzyw. Oni przetrwają łącząc się w komuny na wzór dawnych PGRów, aby bronić się przed wygłodniałymi, rozchorowanymi chordami zombi z pobliskich miast. Zobaczysz jak cie to zagrzeje albo zaziębi na śmierć. Problem w tym jest taki że energia jest najsłabszym naszym ogniwem. Jeszcze jedno. Obniżenie stopy życiowej o 10% odczujemy brutalnie. Mieszkańcy trzeciego swiata nawet tego nie zauważą.

Strony

Skomentuj