W ciągu najbliższych 100 lat Japonia może zostać zniszczona przez erupcję wulkaniczną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ponad 95% mieszkańców Japonii mieszka w okolicy wulkanów, które mogą się okazać niebezpieczne. Japońscy specjaliści zwracają uwagę, że niszczycielska erupcja wulkaniczna może wystąpić w tym kraju praktycznie w każdym momencie w ciągu następnych stu lat.

 

Na terytorium Japonii znajduje się około 7% wszystkich światowych wulkanów, które były aktywne w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat. Z tego powodu kraj ten musi brać pod uwagę zagrożenia jakie stwarza katastrofalna aktywność wulkaniczna. Według naukowców z Uniwersytetu w Kobe, możliwość wybuchu wulkanu, który może sparaliżować Japonię, w ciągu następnych 100 lat równa się 1%.

 

Specjaliści z Kobe, Yoshiyuki Tatsumi i Keiko Suzuki przeanalizowali skalę i częstotliwość poprzednich erupcji wulkanicznych w Japonii w ciągu ostatnich 120 tysięcy lat. Statystyka jest nieubłagana i w ciągu najbliższych dekad może dojść do kolejnej katastrofalnej erupcji, która zmieni diametralnie warunki życia 120 mln. mieszkańców wyspy Honsiu.

 

Na przykład gdyby doszło do erupcji z gigantycznego krateru zlokalizowanego na wyspie Kyushu, który ma średnicę aż 23 km, wystarczyłyby dwie godziny, aby na wielkim obszarze doszło do emisji lawy. Gdyby do tego nałożyły się pospolite w Japonii zachodnie wiatry, to duża cześć Japonii nie nadawałaby się do normalnej egzystencji ludzi.

 

Aktywność wulkaniczna w Japonii pozostaje na wysokim poziomie. Cały czas erupcje następują w wulkanie Sakurajima. Wciąż słychać doniesienia o obawach przed aktywacją potężnego wulkanu Fudżi. Pod koniec września doszło tam do nieoczekiwanego wybuchu wulkanu Ontake, w którym zginęło 57 osób. Wydaje się oczywiste, że z uwagi na to zdarzenie konieczne jest dokonanie na nowo oceny ryzyka działalności wulkanicznej i możliwości jej prognozowania.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika swiadomywiadek

to by moglo oznaczac, ze

to by moglo oznaczac, ze cesarstwo sie wypelni swiadomoscia jako pierwsze(?) i zniknie z matrycy jako wulkan jak wczesniejsze cywilizacje. 
1% populacji, genetyki japonskiej pochlonietej przez wulkan  W SWIADOMOSCI RESZTY SWIATA = 1% populacji reszty swiata pochlonietej przez wode+cos  W SWIADOMOSCI JAPONCZYKA. 
 
ta teza z tematu potwierdzlaby moja opinie, ze za 100 lat bedziemy mieli w pelni uksztaltowany fundament nowego wymiaru. 
moglaby tez jednak oznaczac swiadome wyniszczenie cesarstwa przed wyzej opisanym czasem przez inna masc, odebranie jej energii wylotu podpiecie sie na niej, uczepienie, wspiecie i odepchniecie jej w pole grwaitacji.  
 
czyli wciaz nic Smile
 

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Portret użytkownika HauMiau

Zatonięcie Japonii - Sakyō

Zatonięcie Japonii - Sakyō Komatsu (1973)

"... opis wielkiej katastrofy geologicznej – gigantycznego trzęsienia ziemi, w rezultacie którego w ciągu kilku miesięcy zagładzie ulega cały Archipelag Japoński, a mieszkańcy są ewakuowani i rozwiezieni na inne kontynenty. Opis jest tak przekonywający, że wielu czytelników uwierzyło w prawdopodobieństwo tego zjawiska, tym bardziej, że autor fikcyjne wydarzenia podbudował teorią naukową o ruchu kontynentów..."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zatoni%C4%99cie_Japonii

Skomentuj