W ciągu kilkudziesięciu godzin na Izrael spadło ponad 250 palestyńskich rakiet

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Izrael znowu spadają setki rakiet. Wystrzeliwują je bojownicy palestyńscy ze Strefy Gazy. Oficjalnie jest to retorsja za bombardowania przeprowadzone przez izraelskie lotnictwo. Niepewna sytuacja pod względem bezpieczeństwa spowodowała, że rozważano nawet przeniesienie sobotniego meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, który reprezentacje Polski i Izraela, mają rozegrać w Jerozolimie.

 

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin Palestyńczycy z organizacji "Islamski Dżihad" wystrzelili w kierunku Izraela ponad 250 prymitywnych rakiet. WIększośc z nich została zestrzelona przez izraelską tarczę antyrakietową Żelazna Kopuła. Najwięcej ataków miało miejsce wczoraj. Nie wiadomo czy najbliższe dni nie przyniosą kolejnej eskalacji konfliktu.

 

Warto zwrócić uwagę, że obecna strategia tego ostrzału to tak zwane ataki saturacyjne. Polegają one na tym, aby w kierunku danego celu wystrzeliwać jednorazowo nawet kilkadziesiąt rakiet, zakładając, że nawet jeśli wiele z nich zostanie zestrzelonych to nie uda się zneutralizować wszystkich i któreś dotrą do celu. Izraelska armia reaguje na to analizujac w czasie rzeczywistym prawdopodobne trajektorie zbliżających się pocisków i próbuje zestrzeliwać tylko te stwarzające realne zagrożenie, unikając atakowania tych, które ich zdaniem spadną poza obszarami zurbanizowanymi. Jednocześnie IDF prowadzi nadal naloty na Strefę Gazy, usiłując likwidować kolejne zidentyfikowane wyrzutnie rakietowe.

 

Atakowane są nie tylko miasta w okolicy Gazy, ale też centralna część Izraela z Tel Awiwem włącznie. Według oficjalnych informacji na skutek zmasowanych ataków do tej pory rannych zostalo ponad 50 obywateli Izraela. Za to w izraelskich nalotach zginęlo już 18 Palestyńczyków.

 

Ze względu na eskalację konfliktu arabsko-żydowskiego polski MSZ odradza podróże do Izraela, a zwłaszcza do jego części znajdujących się najbliżej Strefy Gazy. Tych, którzy i tak zamierzają udać się do Izraela, na przykład na wspomniany mecz, poinformowano, aby odpowiednio szybko reagowali na syreny alarmowe. Od czasu ich usłyszenia do uderzenia rakiet, w zależności od obszaru ataku, możee minąć kilkadziesiąt sekund do 3 minut.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anja

Towarzysze, dużo macie mięsa

Towarzysze, dużo macie mięsa armatniego? pomożecie? Pomożemy!

"Osoby, które otrzymały wezwania nie wiedzą co je czeka ani na jak długo zostaną zakoszarowane. Wojsko mówi im, że to tajna informacja!"

https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-mobilizacja-w-wojsku-przed-koszarami-tlum-wezwanych-w-srodku-nocy/ar/c1-14580127

"Scenariusz nie zostawia wątpliwości, o co tu chodzi: kraje NATO zostają zaatakowane przez równorzędnego Stanom przeciwnika i uruchamiają art. 5 traktatu waszyngtońskiego – mechanizm kolektywnej obrony. Z USA wyruszają jednostki przypisane obronie Europy, a sojusznicy mają im pomóc jak najszybciej dostać się w pobliże teatru działań, czyli na wschodnią flankę

Transporty sprzętu wyruszą z czterech portów w USA, dotrą do trzech w Europie. To z nich w ciągu 96 godzin musi wyjechać ponad 480 czołgów i wozów bojowych, 2 tys. samochodów i ciężarówek. Samo wojsko z USA wyląduje na 10 europejskich lotniskach"

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1931436,1,wojna-z-rosja-nad-wisla-nato-szykuje-wielkie-manewry.read

Czy tacy władcy, którzy dbający najbardziej o interesy i koncernów zbrojeniowych, i ochronę  wyłącznie własnych, "wybranych rodzin", którzy chętnie wysyłają"gojów" na bratobójcze wojny, dostąpią zbawienia?:

"Nie, niektórzy ludzie nie dostąpią zbawienia (2 Tesaloniczan 1:9). Na pytanie: „Czy tylko niewielu dostępuje wybawienia?” Jezus odpowiedział: „Wytężajcie siły, by wejść przez wąskie drzwi, gdyż wielu, mówię wam, będzie się starało wejść, lecz nie zdoła” ​(Łukasza 13:23, 24)

Bóg chce wybawić ludzi, jednak nie zmusza ich, żeby skorzystali z udostępnionej przez Niego możliwości. Jego „dzień sądu” będzie oznaczał „zagładę ludzi bezbożnych” ​(2 Piotra 3:7)" Więcej tutaj:

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czym-jest-zbawienie/

Portret użytkownika Llokoo

Lubię was czytać ale ten

Lubię was czytać ale ten artykuł jest nierzetelny, rakiety na Palestynę spadają prawie codziennie od 1948 roku, ale jeśli zaczną spadać w drugą stronę to odrazu pismaki zszokowani że atak, znajomi również, "słyszałeś co w Izraelu?" Tak kurwa słyszałem, trzydzieści lat temu że żydzi to jebani terroryści, rasiści i chcą wymordować wszystkich Palestyńczyków i cały bliski wschód aby przejąć roponośne kraje, oczywiście za przykrywką walki z terroryzmem.

Portret użytkownika anja

"Izrael prawdopodobnie będzie

"Izrael prawdopodobnie będzie musiał bezpośrednio zaatakować Iran aby powstrzymać to państwo od rozwijania broni nuklearnej i tworzenia 'pierścienia ognia' wokół Izraela – oznajmił w poniedziałek były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego, generał Yaakov Amidror.

 Przemawiając na konferencji INSS w Tel Awiwie Yaakow Amidror z Jerozolimskiego Instytutu Studiów Strategicznych zaznaczył, że 'może dojść do sytuacji, w której będziemy musieli działać bezpośrednio w Iranie, aby powstrzymać Irańczyków'. – Świat nie jest gotowy do działania, ani NATO, ani USA… Wolą zamykać oczy – ocenił.

Dyskusje podczas konferencji w Tel Awiwie koncentrowały się na tym, czy Stany Zjednoczone pod rządami Trumpa nadal mogą być traktowane jako sojusznik i jak postrzeganie słabszego USA wzmocniło pozycję Rosji na Bliskim Wschodzie, co może bardziej ośmielić Iran do działania.

Podczas konferencji w Tel Awiwie mówiono również (uwaga) 'o nowym ładzie światowym' (...)i zadawano sobie pytanie, czy obecnie na świecie jest wola polityczna, by 'zrobić to, co należy' z tym faktem"...

https://www.m.pch24.pl/izrael-nie-wyklucza-bezposredniego-ataku-na-iran--tel-awiw-niepewny-reakcji-trumpa,72105,i.html

Portret użytkownika tomasz26

jedni i drudzy nieświadomi że

jedni i drudzy nieświadomi że sami ze sobą wojny toczą owładnięci programami zapalczywej chciwości i zazdrości  będą wytaczać swój oręż przeciwko sobie nawzajem nie zdając sobie świadomości że są marionetkami w rękach w  mrocznych  i upadłychego wirusow  tego świata..na 5tyś ludzkiej historii zaznaliśmy 270lat bez wojen!!! ...w wojnach nie ma wygranych są tylko ofiary ..wiary swych inkarnacyjnych  programów

Portret użytkownika MarioSirio

Ta niby tarcza to tak

Ta niby tarcza to tak naprawdę wyrzutnia rakiet samowybuchających.

To oznacza, że Izrael ogłasza alarm, wystrzeliwuje rakiety które wybuchają w powietrzu dając dowód, że to z powodu trafienia w rakietę przeciwnika ...

a na dowód ataku kilka rakiete wystrzelą sobie gdzieś daleko od drogi i mieszkańców.

 

Strony

Skomentuj