W ciągu 9 lat populacja tygrysów w Nepalu wzrosła niemal dwukrotnie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Liczba tygrysów żyjących w Nepalu niemal podwoiła się z powodu inicjatyw rządu, konserwatorów przyrody i lokalnych władz, które od lat pracują nad zwiększeniem liczebności zwierząt w Himalajach. Ekolodzy na całym świecie uważają, że jest to początek działań, które mogą ocalić całą populację drapieżników przed wyginięciem.

Gopal Prakash Bhattarai z Departamentu Parków Narodowych i Ochrony Przyrody powiedział, że w ostatnim czasie zanotowano liczbę 235 tygrysów żyjących na wolności. Oznacza to, że populacja tygrysów podwoiła się w rekordowym czasie 9 lat, ponieważ w 2009 roku zaobserwowano jedynie 121 żywych osobników.

 

„Nawet premier kraju jest zaangażowany w kampanię i przewodniczy on Narodowej Komisji Ochrony Tygrysów.” – powiedział Bhattarai, dodając, że na obszarach chronionych istnieje duża świadomość problemu, co dodatkowo zapewnia większe bezpieczeństwo tygrysów.

Obecnie na wolności żyje ok. 3900 tygrysów. Największym zagrożeniem dla zwierząt jest kłusownictwo i nielegalny handel skórami oraz innymi częściami ciała. W 2010 roku władze 13 państw, na których terytorium żyją tygrysy, podjęły decyzję o odbudowaniu populacji i zobowiązały się dołożyć wszelkich starań, aby podwoić liczbę zwierząt do 2022 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj