W ciągu 5 godzin zarejestrowano aż cztery potężne trzęsienia ziemi wzdłuż Pacyficznego Pierścienia Ognia!

Kategorie: 

Źródło: USGS

W środę, 10 października, wzdłuż Pacyficznego Pierścienia Ognia wystąpiły trzy trzęsienia ziemi o magnitudzie większej niż 6 stopni w skali Richtera. Potężne wstrząsy wystąpiły w odstępie zaledwie kilku godzin.

Pierwsze trzęsienie o sile 6 stopni w skali Richtera, uderzyło w wybrzeże Jawy w Indonezji o 18:45 czasu lokalnego. Według United States Geological Survey silne wstrząsy zgłosiło ponad 160 osób na całej wyspie. Trzęsienie wystąpiło na głębokości 9 km, jednak nie wywołało tsunami. Na chwilę obecną odnotowano 3 ofiary żywiołu.

2 godziny później potężne trzęsienie ziemi o sile 7 stopni wstrząsnęło Papuą Nową Gwineą, 117 km na wschód od Kimbe na głębokości 40 km. O 22 czasu lokalnego, odnotowano kolejne wstrząsy w tym miejscu, tym razem o sile 6,2 stopnia w skali Richtera. Epicentrum tego trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 120 km.

Ostatnie trzęsienie zarejestrowano w Rosji, na Wyspach Kurylskich o godzinie 23:15. Wstrząsy miały siłę 6,5 stopnia w skali Richtera, a epicentrum znajdowało się na głębokości gdy 17,5 km. Nie odnotowano raportów o ewentualnych szkodach, ponieważ region ten jest prawie zamieszkany.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Czy znasz może tę historię?

Czy znasz może tę historię?

https://ru.wikipedia.org/wiki/Цунами_в_Северо-Курильске

Jak ktoś woli, może czytać po angielsku, jest krócej.

To tsunami najprawdopodobniej miało takie same pochodzenie, jak pod Fukushimą, czyli było skutkiem podwodnej eksplozji jądrowej przeprowadzonej przez "przyjaciół" zza oceanu.

Doniesienia o atakach jądrowych na rosyjskie wojska powoli się sączą od pojedynczych osób. Wspomnienia przekazuje m.in. Aleksiej Kungurow, ale nie ten, który był na celowniku obecnych rosyjskich władz, bo Aleksiejów Kungurowych wideoblogerów jest dwóch.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Całe Kuryle są w strefie

Całe Kuryle są w strefie aktywnej sejsmicznie. Ale jeśli tam gdzieś była / jest baza sub-ów to tak, jest to możliwe wyjaśnienie dlaczego szatani robią to co robią. Tam dalej na północ były bazy poutykane w okolicach Pietropawłowska Kamczackiego, jednak Kuryle są dużo dalej na południe i straszliwej dziczy. Tam bez przerwy wieje, nie wiem jak można żyć w takich warunkach.

Skomentuj