W ciągu 24 godzin w Australii pobito kolejny rekord temperatury

Kategorie: 

Źródło: BOM

Zgodnie z przewidywaniami australijskich meteorologów wtorkowy absolutny rekord średniej temperatury w tym kraju został ponownie pobity. Tym razem aż o jeden stopień w stosunku do poprzedniego rekordu, do którego doszło we wtorek.

 

Poprzednio australijskie instytut meteorologiczny BOM podał oficjalnie, że 17 grudnia 2019 roku osiągnięto rekord wynoszący 40,9 stopni Celsjusza, co poprawiało poprzedni rekord ze stycznia 2013 roku o 0,6 stopnia. Tym razem we środę zmierzono, że średnia temperatura wyniosła aż 41,9 stopnia Celsjusza.

 

Warto zwrócić uwagę, że mowa jest o średniej, a to oznacza, że w wielu miejscach temperatura była nawet większa. Są to upały, które bez wątpienia stanowią zagrożenie dla życia mieszkańców Australii. Nie wiadomo kiedy ta fala ekstremalnego ciepła się zakończy, ponieważ na antypodach nadal trwa lato i można sie spodziewać kolejnych rekordów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem tym kim jestem

No logicznie to temperatura

No logicznie to temperatura powinna byc jednakowa we wszystkich miejscach które oświetla słońce, skoro jest takie jakie nam mówią, takie wielkie itp. A  nie że przejedziesz 100km i jest jakaś różnica temp.

Portret użytkownika Jestem tym kim jestem

No logicznie to temperatura

No logicznie to temperatura powinna byc jednakowa we wszystkich miejscach które oświetla słońce, skoro jest takie jakie nam mówią, takie wielkie itp. A nie że przejedziesz 100km i jest jakaś różnica temp.

Portret użytkownika euklides

W Australii tak jest co roku.

W Australii tak jest co roku. To nakręcanie ociepleniowej histerii robi się już żenujące. Średnią należy brać z danego miejsca, a nie średnią z całego kraju po dodaniu stacji pomiarowych w najbardziej gorących miejscach.

Portret użytkownika osa

Przeczytaj po raz kolejny,

Przeczytaj po raz kolejny, tym razem ze zrozumieniem.

Jeśli nie rozumiesz co znaczy słowo 'rekord' albo 'wyższa' poproś dzieci z przedszkola, bo są na bieżąco z takimi trudnymi słowami...

Właśnie dzięki takim ludzikom mamy powrót dawnych chorób, bo szczepionki to przecież też samo zło. Lepiej żeby umierali ludzie na zapomnianą już chorobę. Niewielka różnica w stosunku do ŚJ, którzy tak samo wzbraniają się przed transfuzjami. Wolą przyglądać się, jak im ktoś bliski umiera...

Portret użytkownika euklides

Napisz jeszcze coś o płaskiej

Napisz jeszcze coś o płaskiej ziemi to twój bełkot będzie kompletny.

Dlaczego w poszczególnych stacjach rekordu nie pobito? Wniosek jest oczywisty - musiano dołożyć nowe stacje pomiarowe w upalnych regionach. Jak dołożysz stację meteorologiczną w gorącym regionie to średnia temperatura wzrośnie, ale taka praktyka to nic innego jak manipulacja statystyką głąbie kapuściany. Za trudne?

Portret użytkownika Iza

Histeria antyszczpionkowa

Histeria antyszczpionkowa jest napędzana przez koncerny farmaceutyczne, którym bardziej opłaca się leczyć, niż zapobiegać. Szczepienie p/grypie = 35zł, "leczenie" grypy ponad 200zł. Leczenie powikłań pogrypowych dziesiątki tys. zł...

Skomentuj