W ciągu 20 lat autonomiczne samochody mogą dominować na ulicach

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors
Autonomiczne maszyny są bardzo pożądane, zwłaszcza gdy można je wykorzystać w pierwszej kolejności w wojsku. Jest tak właśnie w przypadku bezzałogowych aparatów latających, czy robotów bojowych które wciąż są rozwijane przez naukowców. Jeśli chodzi o autonomiczne samochody - one również są rozwijane a w niedalekiej przyszłości zdominują rynek.

 

Według raportu opublikowanego w Navigant Research, sprzedaż samochodów w pełni autonomicznych wzrośnie z 8 tysięcy rocznie w 2020 roku do prawie 95.5 miliona w 2035 roku. To oznacza, że 75% wszystkich sprzedawanych pojazdów będzie zautonomizowanych.

 

David Alexander, starszy analityk w Navigant Research powiedział w oświadczeniu, że autonomiczne samochody raczej nie wejdą od razu na rynek, jednak coraz bardziej zdolne systemy, które są w stanie przejąć niektóre aspekty prowadzenia pojazdów, będą wprowadzane stopniowo. Jak twierdzi Alexander, zacznie się najpierw od technologii samodzielnego parkowania, pomagania osobie prowadzącej w korkach czy na autostradach.

Tego typu możliwości są obecnie rozwijane w samochodach, jednak zautonomizowane pojazdy staną się normą dopiero za około 20 lat, głównie ze względu na kwestię prawa. Przykładowo w Kalifornii czy w Nevadzie trwają próby nad wprowadzeniem odpowiedniego prawa, jednak wciąż istnieje problem dotyczący osoby, która będzie odpowiedzialna, gdy dojdzie do wypadków autonomicznych samochodów.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Żeby wogóle myśleć o czymś

Żeby wogóle myśleć o czymś takim to najpierw musi powstać sztuczna świadomość - a nie durny program komputerowy udający "inteligencję" . Autonomiczny pojazd musi być kierowany przez świadomą istotę (nawet sztuczną) zdolną do oceny sytuacji w każdych warunkach. Tylko komu to potrzebne ??? Jednynie budowniczym NWO jest to na "rękę" by odebrać ludziom wolność poruszania się zgodnie z własną wolą. I żeby była jasność jestem stanowczym PRZECIWNIKIEM "rozdawania" prawa jazdy każdej niemocie , która ledwie umie jechać do przodu. Obecnie ten system szkoleń funkcjonuje podobnie jak nauczanie w szkołach gdzie "przepycha" się uczniów z klasy do klasy aby "podnieść poziom" i nie narażać się przełożonym. Nie każdy musi skończyć podstawówkę i nie każdy chętny "musi" mieć prawo jazdy . Nie masz "drygu" ani bystrości czy rozeznania to do widzenia , kup sobie bilet na autobus. Automatyczny samochód to kolejny stopień do obniżania poziomu świadomości i umiejętności społeczeństw. Im mniej człowiek umie i wie tym jest głupszy a to warunek konieczny dla NWO . 

Portret użytkownika MarC

Przy takim encryption jak

Przy takim encryption jak teraz jest, czy to jest 128 czy 264 a navet 1024 bit to dla dobrego hakera nie ma problemu wlamac sie do takiego Tesli naszpikowanego elektroniką i stalego łącza  do internetu. Jedno małe cyk pyk i naprowadzany jest na head on colision, bez problemu. Wszyscy zabici.

Portret użytkownika Doktor Lektor

Skąd takie dane? Według

Skąd takie dane? Według planów do roku 2030 ma nie być praktycznie w ogóle samochodów prywatnych a przemieszczać się ludzie mają za pomocą autonomicznych pojazdów podobnych z zasady działania do Ubera. Zamawiasz i płacisz. Różnica taka, że może nim podróżować kilka osób z różnych i do różnych miejsc. Zarządzać tą flotą będzie SI.

Portret użytkownika Piotrus

Nie dalej niż wczoraj

Nie dalej niż wczoraj widziałem mema:
"Jest rok 2040, twór elektryczny samochód nie ruszy z miejsca przez następne 24h ponieważ źle wyraziłeś się na mediach społecznościowych"

 

Portret użytkownika pangolin

https://www.odkrywamyzakryte

https://www.odkrywamyzakryte.com/klaus-schwab-i-jego-faszystowski-wielki-reset-cz-iv/ 

"jeszcze w zielone gramy..." a ta gra polega na tym żeby wczesną wiosną kiedy mało liści na drzewach mieć przy sobie w miarę świeży kawałek jakiegoś listka albo trawki a jak się nie ma gdy ktoś zapyta to się przegrywa. oto taka gra fajna. dobra w każdym wieku. jest też inna gra z dupy wysrana bo z głowy się wziąć nie mogła, polegająca na tym  żeby gromadzić dulary na kontach  w tym wypadku wygrywa ten co uzbierał ich najwięcej bo wtenczas może kupić co mu się spodoba lub sprawic żeby inni mu służyli w pocie czoła poświęcając zdrowie i  sens własnego istnienia nazywany wolnością - godnością. 

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Był sobie kiedyś taki jeden

Był sobie kiedyś taki jeden zjebek. Gash się nazywał. Co się z nim stało? Nie ma go... Albo się przekręcił z powodu swoich wybitnych zdolności dziabania się keczupem ile wlezie, albo się przebranżowił i zmienił nick...

Portret użytkownika ppp

Na razie to ten cud techniki

Na razie to ten cud techniki jest na poziomi 2 letniego dziecka. tesla z najnowszym FSD wjeżdża w słupki przy idealnej pogodzie, a co będzie jak spadnie śnieg, kiedy wszystko jest białe? Może będą autonomiczne jak żaden inny na drodze nie będzie prowadzony przez człowieka i będą się między sobą komunikować co pozwoli im jeździć wg. określonego schematu.

Portret użytkownika inzynier magister

w Polsce będą dominować

w Polsce będą dominować patrole policji enwuowsko lucyferiańskiej agendy 2030 jak dalej tak będą niszczyć polską gospodarkę a o samochodach ze sztuczną inteligencją to tylko możemy pomarzyć przy takiej biedzie ! teraz jedzenie już bije rekordy cenowe ! ceny jedzenia rosną a co będzie jak wznowią podatek ten 5% co go obniżyli ? nie da się żyć w Polsce przy tych pensjach a małe i najmniejsze biznesy dalej bankrutują ! a przecież mateuszek i jarek już zamówili uzbrojenia za miliardy dolców ! supermarkiety wyprowadzają miliardy dolców miesięcznie nie płacąc żadnych podatków w Polsce więc jest z czego czerpać ale mateuszek nie może ruszyć mafii finanowej szkopskiej ! wykończą nas na amen ! Tylko Chrystus jest nadzieją !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Janek Psikus

"Tylko Chrystus jest nadzieją

"Tylko Chrystus jest nadzieją" tak wiemy o tym , oby tylko zechciał przyjść na ziemię, bo tu się sporo odpierdala złego. Już raz Bóg wykończył prawie wszystkich jak się wnerwił, tym razem też nie będzie za wesoło. Czy ludzie nie powinni się ukożyć i zacząć przestrzegać przykazań, to może być ostatnia chwila aby to uczynić. Ateiści tego nie zrozumieją Smile

Skomentuj