W Chorwacji i we Włoszech widziano potężne wodne tornada

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W ciągu ostatnich kilku dni na wybrzeżu Morza Adriatyckiego zaobserwowano ekstremalne zjawiska pogodowe. Uformowały się potężne tornada wodne, które widziano we Włoszech i w Chorwacji.

 

Najpierw zaobserwowano tornado w okolicy włoskiej miejscowości Castellabate. Zjawisko widziano dokładnie 4 stycznia bieżącego roku. Na szczęście nie wywołało żadnych zniszczeń.

Dwa dni później znacznie potężniejszą trąbę wodną widzieli mieszkańcy Chorwacji. Żywioł uformował się w pobliżu miejscowości Split. Ogromne tornado wystąpiło około godziny 16:00 i było związane ze sporym frontem pogodowym, który przyczynił się dodatkowo do ulew i porywistego wiatru, który powalił wiele drzew w całej okolicy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj