W Chorwacji powstanie największa na świecie figura Matki Boskiej

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/opcina.primosten/photos/a.927402427321042.1073741830.923623607698924/1372874062773874/?type=3&theater

Posąg Matki Bożej Loretańskiej, mierzący 17 metrów, budowany jest w Primošten w Chorwacji. Będzie to największa statua na świeci na cześć Dziewicy Maryi.

 

 

Pomnik wznoszony jest nad brzegiem Adriatyku w chorwackim mieście Primošten. Rzeźbę będzie można dojrzeć z przeciwległego brzegu morza - z Włoch.

 

Primošten znajduje się 60 km od Splitu. Słynie ze swoich winnic i plaż. Miejscowość chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Każdego roku 9 - 10 maja w mieście obchodzone są uroczystości ku czci Maryi Pannie.

 

Stipe Petrina, burmistrz Primošten, ma nadzieję, że pojawienie się figury przyciągnie do miasta pielgrzymów i turystów religijnych. Na razie wkopano kamień węgielny. Termin zakończenia prac nie jest jeszcze znany.

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

@John nie wiem czy to Ty

@John nie wiem czy to Ty usunąłeś czy @KubaJasiek wymiękł i usunął ten obrazek, ale nie możemy pozwolić by emisariusze pustynnej zarazy w wersji watykańskiej wprowadzali swoją cenzurę na tej stronie, uważałem dotychczas tą stronę za stronę Ludzi Wolnych a nie wypłoszy których kato-żydowskie ścierwo może brać na huki! Dla mnie ten obrazek przedstawiał Boginię płodności Wielką Matkę Rodzicielkę symbolizowaną wielką waginą niektóre z Jej atrybutów przywłaszczyła sobie pustynna zaraza zwana kato-licką nadając je swojej madonnie. @pogo i inne chrześcijańskie oszołomy możecie mnie pocałować w moją Wielko Lechicką Pogańską dupę, wasza śmierdząca zło-dziejska żydłacka wiara przejęła 80% wierzeń dawnych Słowian przeinaczając ich znaczenie! wasz bozia joszue podszył się pod Naszych Bogów, wy zasmradzacie i niszczycie Lechicką ziemię od tysięca lat z moich dziadów robiąc niewolników, ale to już koniec żarty się skończyły !!! [.....................]

P.S. jak znajdę ten obrazek na necie to nie omieszkam go wrzucić bo mnie ta kutwa pingo pongo wpienił na maksa!

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Polska dla Polaków

"Do polskiego narodu należą

"Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeśli żyją dla wspólnego ideału Polski. Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przyjmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu, zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach, i jeśli ma niezłomna wolę przyczynienia się do rozwoju bytu narodowego Polków"

Wincenty Lutsawski (1863 - 1954) Nacjonalista, filozof

Marszałek Józef Piłsudski etniczny Litwin
Roman Dmowski etniczny Tatar (tworca polskiego nacjonalizmu)
Stanisław Piasecki etniczny Żyd (przyjaciel Romana Dmowskiego nacjonalista)
Mickiewicz etniczny Litwin
Rafał Gan-Ganowicz słynny anty komunista Tatar itd.

Polakiem się stawałeś tak było przez 1000 lat historii Polski. Wymysł etnicznego Polaka jest wymyslony przez komiter po wojnie. Dlatego Polski Nacjonalizm nie jest taki jak niemiecki.

A żydów to chodzi o zydo-komune czyli ludzi związanych z najwieksza partia opozycyjna BUND, nie chodziło że byli żydami tylko o to że byli marksistowscy i chcieli mordować Polskie elity. Po wojnie partia BUND się rozwiazała i wezwała
 swoich członków by weszli do PZPR. Żydo-komuna była związana z mordowaniem i gnębieniem Polakow (Polskich Żydow, Polskich Tatarów, Polskich Szkotów, Polskich Niemców itd.) wszystkich co się czuli polakami I NIENAWIDZILI
 KOMUNY a kochali Polskie.  Polska to od samego początku był projektem zupełnie wolnościowym i takie są Polskie tradycje to Ameryka przez Ameryką.

Pochodze od elit sandomierskich I RP i moj pra pra pra pra dziadek był posłem na sejm I RP. I znajdziesz moja rodzine w ksiezkach jak bys dobrze poszukał. Pradziedek walczył w bitwie obronnej 39 i uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej i służył w legionach polskich.
 
Skad ty jesteś? wiesz w ogole?. Dlaczego rozpowiadasz komunistyczna propagande moj pradziadek to by ci za takie coś strzelił w łeb, ty nie jesteś polakiem.
Komuna to nienawiśc do jakiego kolwiek Narodu świata, nienawiść do religi bedącą na tym terenie dominujacą i nienawiść do rodziny bo to są rzeczy oddolne a tu państwo ma wszystko kontrolować i będzie starał to rozbijać za
wszelka cenę. Albo jesteś dzieckiem komunistów albo niewolnikiem nie ma innej mozliwości no chyba że Polsko języcznym Niemcem. Nie ma czegoś takiego jak Wielko Lechicką Pogańską rozpowszechniasz Propagande.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

''Pingo-Pongo'' to wybrany

''Pingo-Pongo'' to wybrany nadczłowiek z rodziny ojca Tadzia. Bądźmy grzeczni jak sam Jezus Maryja, to może kiedyś opowie nam co Tadzio takiego załatwiał (że aż osobiście ruszył chore cielsko) w ambasadzie diabłów z Izahella?

Portret użytkownika John Moll

Cenzury tu nie ma i nie

Cenzury tu nie ma i nie będzie. Powinieneś jednak wiedzieć co wypada robić, a czego nie wypada. Tak trudno to zrozumieć? Spróbuj teraz wstawić Mahometa z głową kutasa co zobaczysz, że go usunę. I co powiesz - że jestem muzułmaninem?

Portret użytkownika sceptyyk

Leon, pewny jesteś tego o

Leon, pewny jesteś tego o czym piszesz? Zapodać Ci link do "tego obrazka"? Ty lko wiedz o tym, że grozi Ci około 1.5 roku w zawiasach i około 50tys kosztów postępowania procesowego. Nie wiem jakie konsekwencje może ponieśc administracja portalu, ale powini się wywinąć. Ost pytanie zapodać Ci link?

 

Portret użytkownika Eva11

zawiasy za chore zdjecie ?

zawiasy za chore zdjecie ? czyli jesli wkleilby nastepne to moglby isc siedziec za chore zdjecie ?

nie no zarty jakies ....i kto to wogole i kogu tu zastrasza ?

kim jest ten co tu ustala zasady Sceptyyku ?

dlaczego sam nie napisze tego...czy to Ty ogo pono ?

to Ty jestes teraz nowym moderatorem ?

gdzie ta wolnosc slowa ?

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj