W Chorwacji ogłoszono stan klęski żywiołowej po tajemniczej śmierci ponad 50 milionów pszczół

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Władze chorwackie ogłosiły klęskę żywiołową w najbardziej wysuniętej na północ prowincji Chorwacji po tym, jak dziesiątki milionów pszczół zginęły w wyniku podejrzenia zatrucia pestycydami.

 

Pszczelarze odkryli martwe roje pszczół w zeszłym tygodniu w regionie Medzimurje, w pobliżu granicy z Węgrami. Zniszczono jest około 1150 uli, a około jedna trzecia pszczelarzy w okolicy poniosła straty.

 

Ponad 50 milionów pszczół zostało zatrutych w północnym okręgu Medjimurje, który graniczy z Węgrami. W rezultacie prefekt okręgu Matija Posavets ogłosił w poniedziałek 15 czerwca br. klęskę żywiołową dla części okręgu Medjimurje. Inspektorzy weterynaryjni i lekarze badają przyczyny wszystkich przypadków śmierci owadów.

„Podejrzewamy, że pestycydy są przyczyną śmierci, ale śledztwo wciąż trwa, więc nic nie można powiedzieć na pewno”.

Minister rolnictwa Maria Vukovic powiedziała RTL, że analiza wykazała, że owady nie umarły z powodu choroby, ale odmówiła podania przyczyny, dopóki władze nie zakończą dochodzenia.

 

Pszczelarze byli zszokowani i zdruzgotani, gdy w poniedziałek 9 czerwca br. natknęli się na „dywany” milionów martwych pszczół na terenie między Podturnem a Gardinovacem w pobliżu granicy z Węgrami. Według lokalnej gazety, dwudziestu pszczelarzy straciło około sześćset uli, czyli około 50 milionów pszczół.

 

Deklaracja klęski żywiołowej pozwala państwu wypłacić odszkodowanie za straty w rolnictwie. Nad Adriatykiem mieszka około 10 tys. pszczelarzy, których 500 tys. uli produkuje około 8 tys. ton miodu rocznie.

 

Pszczoły mają również kluczowe znaczenie dla nowoczesnego rolnictwa, ponieważ znacznie zwiększają plony poprzez zapylanie od rzepaku po drzewa owocowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pip

No no rolnicy, jeszcze więcej

No no rolnicy, jeszcze więcej pestycydów, jeszcze więcej oprysków, jeszcze więcej trucizny i doprowadzicie do katastrofy. Wasza chciwość, głupota i podatność na sugestie koncernów produkujących te trucizny nie zna granic. Kiedyś robiono oprysk tylko raz, teraz ta rolnicza chołota jeździ z całymi beczkami pestycydów i opryskiwaczami całą wiosnę i lato. Głupcy trują ziemię, ludzi, zwierzęta, owady.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Cizia z Alabamy

Tak tak.. dalej pozwalajmy

Tak tak.. dalej pozwalajmy tym rolnym KURWOM lać nawozy w hektolitrach na uprawy. Kary!!!!! Bydlaki. Pszczoły sa bardziej potrzebne niż człowiek. Człowieka wszędzie można zastąpić, pszczół nie

Portret użytkownika Indianka

Pizdo z Alabamy, odpierdol

Pizdo z Alabamy, odpierdol sie od rolników.

Po pierwsze na opakowaniu roundupu i innych chemikaliów jest napisane, że są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt,

po drugie, żaden pierdolony rząd nie chce wprowadzić zakazu stosowania glifosatu i nie prowadzi badań nad wpływem tego główną na zdrowie ludzi i zwierząt,

Po czwarte, chociaż podpisałaś ciziu petycję o zakazie stosowania glifosatu?

Po piąte, śmierć pszczół poza chemikaliami mogą powodować wieże telefonii komórkowej. Pszczoły to wrażliwe organizmy. Skoro wieże zaburzają migrację ptaków i powodują ich zgony, a także choroby ludzi i zwierząt, to tym bardziej są w stanie błyskawicznie zabić miliony pszczół.

Portret użytkownika Nexus.7

Padający ludzie...

Już niebawem ludzie będą padali na ulicach tak jak te biedne pszczoły...

5G, pestycydy randap i inne, zamordyzm, szczepionki, qrestwo i usilnie wprowadzane prawo sodomy...

To się dzieje na naszych oczach...

Pozdrawiam'

Posłuszeństwo zabija więcej osób niż rewolucja...

Portret użytkownika Nexus.7

Nie straszę...

...nie straszę, nie straszę i się nie ...

Jeżeli widziałeś filmy z Wuchan jak padają ludzie na ulicach i przypisano to korona-wirusowi to wiedz, że były to testy ukierunkowanej triangulacji nadajników 5G w konkretne osoby. Mikrofale można ukierunkować w punkt z dokładnością do 10cm. Po to właśnie zwiększono zamordystycznym prawem moce nadajników a pod przykrywką aresztu domowego z powodu korona-wirusa ekipy bez maseczek stawiały maszty 5G w Warszawie lawinowo co widziałem na co dzień i na własne oczy - tak, że zabójcza infrastuktura jest już gotowa i czeka na uruchomienie w niecnych celach.

Niedługo będziesz chodził jak dron na uwięzi...

Bezprzewodowe technologie 5G wywołują udokumentowane szkody u ludzi, w tym raka, uszkodzenie DNA, przerwanie bariery krew-mózg, osłabiony przepływ krwi do mózgu, urazy w układzie rozrodczym; uszkodzenie prenatalne mózgu; zmniejszony poziom melatoniny i uszkodzenie mitochondriów, spermy i jąder; problemy poznawcze i z pamięcią, zaburzenia neurologiczne, zmiany hormonalne, Alzheimera; palpitacje serca, zmiany EEG, skutki słuchowe; zaburzenia układu odpornościowego, stres oksydacyjny i nadmiar wapnia, zdaniem pracy opublikowanej w Environmental Research Journal w 2018. https://wolnemedia.net/niemieckie-badanie-mowi-ze-5g-zabija-drzewa/

 

Pozdrawiam'

Posłuszeństwo zabija więcej osób niż rewolucja...

Portret użytkownika maniek II

...zawsze zastanawialem sie

...zawsze zastanawialem sie co powoduje zaglade pszczol - sam bylem swiadkiem takiego pomoru w Austrii!...najciekawsze jest to - ze po 2 - 3 dniach  wszystkie martwe pszczoly zniknely...Grabiennikow zrobil z lusek skrzydelek pszczol tzw "latadlo" - o ktorym wspomina Phil Schnaider...nie sadze,ze to pestycydy - pszczoly omijaja takie tereny gdzie jest jakis syf w powietrzu czy na ziemi...slyszy sie o takich pomorach - naokolo Ziemi - a nalukofse pracuja nad pszczolami robotami...co ukrywaja parchy!..

https://treborok.wordpress.com/etnomolog-odkrywa-antygrawitacje/

 

Strony

Skomentuj