W chińskich fabrykach amunicji, roboty zastąpiły 25% pracowników

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chiny bardzo poważnie podchodzą do kwestii automatyzacji produkcji. Roboty przemysłowe mają dla tego państwa kluczowe znaczenie, gdyż zwiększają wydajność pracy w fabrykach. Z ich pomocą można zastąpić ludzkich pracowników i zaoszczędzić na wypłatach oraz zautomatyzować produkcję tam, gdzie brakuje rąk do pracy. Co najważniejsze, robotyka przemysłowa pozwoli Chinom zrealizować swoje marzenia, czyli zostać światową potęgą gospodarczą.

 

Roboty przemysłowe pojawiły się już w wielu chińskich fabrykach. Państwo inwestuje w zaawansowane technologie, które pozwolą zautomatyzować procesy w miejscach pracy przy minimalnej obecności człowieka. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których po prostu nie ma chętnych do pracy.

 

Sektor zbrojeniowy należy do tych, które nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem, ponieważ praca w fabrykach produkujących amunicję, bomby i rakiety jest dość niebezpieczna. W tym przypadku idealnie sprawdzają się roboty przemysłowe, które zastąpiły już niemal 25% ludzkich pracowników.

Dla państwa oznacza to przede wszystkim większą wydajność pracy. Maszyny są niemal pięciokrotnie bardziej produktywne od ludzi a jednocześnie tworzą różne rodzaje amunicji, w tym pociski artyleryjskie, bomby i rakiety z wyjątkowo dużą precyzją. Instytut Automatyzacji Shenyang w Chińskiej Akademii Nauk wskazuje, że faktyczny wzrost produktywności jest nieco ograniczony przez podaż surowców, lecz mimo tego efektywność pracy i tak jest wyższa o co najmniej 100-200%.

 

Automatyzacja produkcji przynosi Chinom same korzyści, dlatego państwo bardzo aktywnie rozwija sektor robotyki przemysłowej i sztucznej inteligencji. Wpisuje się to zresztą w strategię rozwoju, która zakłada globalną dominację gospodarczą i militarną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Zaawansowana technologia,

Zaawansowana technologia, stworzona przez ludzkich inżynierów, która produkuje narzędzia służące do zabijania ludzi. A wszystko dla kawałka sprasowanego drewna z napaćkanym wzorkiem, by właściciele korporacji mogli żyć w niewyobrażalnym dostatku, podczas gdy szara bezkształtna masa wybijała się wzajemnie i myślała, że robi to dla jakichś wartości Smile Witamy na Ziemi wśród ludzkości, raku tej planety.

Skomentuj