W Chinach znowu jakiś dziwny wirus powoduje epidemię chorób oddechowych

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W ostatnich tygodniach media i organizacje zdrowia publicznego zwracają uwagę na niepokojące doniesienia z Chin, gdzie odnotowuje się gwałtowny wzrost przypadków zapalenia płuc o nieustalonych przyczynach. Szczególnie niepokojącym aspektem tej sytuacji jest to, że choroba ta wydaje się uderzać głównie w najmłodszych.

 

Z informacji udostępnionych przez ProMED Mail, internetowy system raportowania Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO), wynika, że w Chinach obserwuje się zauważalny wzrost przypadków zapalenia płuc. Co istotne, obecna sytuacja przypomina wczesne etapy epidemii Covid-19, która rozpoczęła się w Wuhan pod koniec 2019 roku.

 

Wśród głównych objawów występujących u dzieci należy wymienić wysoką gorączkę oraz w niektórych przypadkach guzy płuc. Doniesienia prasowe zwracają uwagę na przepełnione szpitale pediatryczne w wielu miastach, w tym w Pekinie i Liaoning, co dodatkowo podkreśla skalę problemu.

 

Eksperci spekulują, że za wybuchem epidemii może stać Mycoplasma pneumoniae, zwana również "chodzącym zapaleniem płuc". Chociaż ta bakteria zwykle wywołuje łagodne infekcje dróg oddechowych, to w niektórych przypadkach może prowadzić do poważnych komplikacji wymagających hospitalizacji. Dzieci zarażone tym patogenem często wykazują objawy podobne do przeziębienia.

 

Dr Krutika Kuppalli, specjalistka chorób zakaźnych współpracująca z WHO, podkreśla, że po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wiele krajów, w tym Chiny, odnotowało wzrost infekcji dróg oddechowych. Dodała, że obok mykoplazmy, inne czynniki, takie jak wirus syncytialny układu oddechowego, COVID-19 i grypa, mogą przyczyniać się do obecnej sytuacji.

 

WHO zwróciła się do władz chińskich o udzielenie szczegółowych informacji dotyczących rosnącej liczby zachorowań na infekcje dróg oddechowych oraz ognisk zapalenia płuc wśród dzieci. Ta prośba podkreśla globalne znaczenie zrozumienia i odpowiedzi na tę sytuację, mając na uwadze doświadczenia związane z pandemią COVID-19.

 

W obliczu rosnącej liczby zachorowań na zapalenie płuc w Chinach, konieczne jest dokładne monitorowanie sytuacji i dalsze badania, aby ustalić przyczynę i zakres epidemii, a także opracować skuteczne środki zapobiegawcze i lecznicze. Światowa społeczność zdrowia publicznego pozostaje w stanie gotowości, zwłaszcza, że w międzyczasie przygotowano sobie traktacik pandemiczny, który znacznie ułatwi złapanie za twarz wszelkich wątpiących w kolejną pandemię WHO.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

Jakoś się nie dziwię takiej

Jakoś się nie dziwię takiej sytuacji. Jak popatrzymy co się stało z układem odporności całych społeczeństw po ostatniej akcji... to teraz zaczęło się błędne koło. Patrząc z drugiej strony fajny, samonakręcający się biznes farmaceutyczny.

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Apokalipsa trwa już od dawna.

Apokalipsa trwa już od dawna. Myślę, że gdyby nie te plany depopulacji to teraz nie beło by 8 miliardów ludzi a 58. Ludzie ogólnie sami nie widzą jak się zmieniają... Nie widzą że kiedyś spotykali się ze znajomymi pod sklepem czy w kościele, pomagali sobie nawzajem, a teraz boją się łba z domu wystawić....Ta apokalipsa idzie dobrą ścieżką dla niej tak jak powinna. Następne pokolenia będą jak stada owiec gonione przez psy. Już epidemia covid pokazała że da się to zrobić...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika ​euklides

Mnie epidemia COVID bardzo

Mnie epidemia COVID bardzo się podobała. Barany oznakowały się namordnikami i potulnie siedziały w domku, a ja miałem dla siebie przestrzeń. Do tego paliwo było tanie, bo zbędne jednostki zatrudnione na fikcyjnych etatach nie udawały, że jeżdżą do roboty i są w jakimkolwiek stopniu potrzebne... Potem przyszły szczepionki i co głupsi z głupszych weszli na ostanią prostą. Piękne czasy... Czekam więc aż rychliwi covidioci się oczipują i grzecznie wsiądą do wagonów bydlęcych.

Portret użytkownika syriues

To i tak nic w porównaniu z

To i tak nic w porównaniu z tym co nadchodzi.terax to tylko znamie,znak ,zrobienie z nas ofiary.a pozniej bedzie wykanczanie tych którzy sie na to nie zgodzili.

Takze otworzyc oczy,a bie biadolic co beda sprzedawać,albo kto za tym stoi.Nie macie jaj ,aby sie zebrac razem i ich wydymac z tych posad i dojść do źródła. Okultysci sa zbyt silni ,caly wiek nas rozdzielaja I przeciwstawiaja nas sobie,ten komentarz blah ktory stosujecie zazwyczaj gownem sie staje I takowo smierdzi jak ich,bo to ta sama nauka.

Zlo sie panoszy inze zlem sie walczy,a nie oskarża a ze ten ze tamten,ze to i tamto.walczyc.

Portret użytkownika ​euklides

Nie rób sobie nadziei.

Nie rób sobie nadziei. Apokalipsa będzie tak samo lipnym przedstawieniem jak plandemia, a antychryst to będzie dzban jakich mało, bo tylko za takim jeszcze większe dzbany pójdą co pokazują każde wybory.

Portret użytkownika Endymion

Bardzo nie lubię maniery

Bardzo nie lubię maniery mówienia jako narrator w trzeciej osobie: "Nie macie jaj ,aby sie zebrac razem i ich wydymac z tych posad i dojść do źródła.", chyba że faktycznie nie przynależysz do "nas", personifakujesz postawę; "weźcie się i zróbcie coś, a ja popatrzę". Wszyscy jesteśmy zagubieni w tym bajzlu, gdybym wysadził się w knesecie na Wiejskiej i zabrałbym ze sobą całe stado osłów, pomnika byś mi nie postawił, a nawet nie przyszedł na mój pogrzeb, taki z Ciebie rewolucjonista Sad

Od lat myślę, co można z tym syfem zrobić, ale myślę o sobie i watasze, co możemy zrobic, a nie o piernikach w bujanym fotelu, co to popcorn otworzą na widowisko.

Jeśli masz jakiś pomysł pisz do mnie na priv [email protected], może razem coś konstruktywnego wymyślimy, a ja powitam Cię w mojej watasze.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Fair_Player

Ale zostało dosadnie

Ale zostało dosadnie dopieprzone Biggrin

"Jeśli masz jakiś pomysł pisz do mnie na priv [email protected], może razem coś konstruktywnego wymyślimy, a ja powitam Cię w mojej watasze."
Nie wiem możę #R Revolution Maxa Kolonki? Wiem jedno, żę trzeba sie zebrać, brak jest jednak przywódcy ruchu. Może Max stanie na wysokości zadania jak go wcześniej nie odstrzelą...

Idź spać

Portret użytkownika Endymion

Co nadcodzi? NWO dopychane

Co nadcodzi? NWO dopychane kolanem.. Chcesz się oświecić, to poczytaj. Zajrzyj także do Apokalipsy św.Jana, a zdziwisz się, że to nie przepowiednia, a plan realizowany, Alberta Pike plan III WŚ dzieje się na naszych oczach.. dużo tego, szukaj , czytaj i analizuj. Nie wymagaj ekskluzywnej wiedzy podanej na tacy niczym w TelaWizji

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika b@ron

Znam temat... ale jakbyś nie

Znam temat... ale jakbyś nie zauważył, kolega nic nie wspomniał o owych wymienionych przez ciebie sprawach, a jedynie że "coś nadchodzi" a to niekoniecznie musi chodzić o to o czym myślisz... natomiast niesamowicie razi po oczach próba zasiania strachu...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj