W Chinach wybudowano gigantyczny komin, który ma zasysać smog

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński rząd zainwestował 2 mln dolarów w prototypowy system filtracji powietrza, który ma na celu ograniczenie smogu na obszarach miejskich. Wstępne testy sugerują, że wielki komin będzie w stanie emitować do 8 mln m3 oczyszczonego powietrza w ciągu każdej doby.

 

Od lat krąży opinia, że w Chinach występuje największy smog na świecie. Obecnie rząd Chin robi wszystko, by rozwiązać ten problem. Wraz z wieloma innymi próbami oczyszczenia powietrza, władze wydały właśnie 2 mln dolarów na prototypowy system filtracji, który będzie dosłownie zasysał powstały smog.

 

W mieście Xian powstał komin o wysokości 18,2 m, który wykorzystuje energię słoneczną do filtracji powietrza. Komin posiada kilka filtrów przemysłowych, przez które przechodzi zasysane powietrze, a także sprzęt zdolny do pomiaru obecności cząstek stałych o średnicy poniżej 2,5 mikrometrów. Prototyp testowano już w styczniu bieżącego roku, gdy występuje szczytowe zanieczyszczenie powietrza.

Wciąż jednak istnieją wątpliwości co do ekonomiki całego projektu. Naukowcy zastanawiają się przede wszystkim nad tym, czy zanieczyszczenia powstałe podczas budowy tak dużych struktur nie zaważą nad ich potencjalnymi korzyściami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

i tak powinno walczyć się ze

i tak powinno walczyć się ze smogiem ... inwestować w filtry powietrza a nie cudować z zakazami palenia drewna i węgla , ciekawe co zrobią, jak po wymuszeniu przejścia na gaz, sytuacja nic się nie poprawi ... wpływ chemtrails na smog, też nie jest bez znaczenia, szczelna osłona trzyma  zanieczyszczenia przy ziemi

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Eva11

I wy taki kraj zniszczenia

I wy taki kraj zniszczenia nazywacie potęga !

W czasach chemtrialsow to ten kraj zamieni się w pogorzelisko w mgnieniu oka jeśli nikt nie zacznie reagować na to co się dzieje .

Żywe istoty nie mają czym oddychać bo wszystko made in china ,a oni mówią o jakiejś potędze ...Dla kogo ta potęga jest budowana dla schorowanych upośledzonych ofiar cywilizacji ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Odważniak

Przestać kosić trawniki, lasy

Przestać kosić trawniki, lasy sadzić a nie jakieś kominy budować. Mniej smrodzić po pierwsze, a wszyscy ludzie mniej kupować. Mniej kupować chińskiego badziewia, mniej kupować rzeczy w ślicznych opakowaniach, bo im cudaczniej pokolorowane i więcej opakowane towary, tym większa tandeta i śmietnik. Staliśmy się niewolnkami śmieci. Nosimy to tylko w tę i we w tę. Ze sklepu do domu, z domu do śmietnika i jeszcze za to płacimy. A te durne chińczyki w związku z tym parciem na kasę, pozatruwały sobie okolicę. Bojkot opakowań i tandety! Głosujemy swoją kasą. Piszmy do producentów żądając mniej opakowań = śmieci.

Portret użytkownika Maxxx

Przypomnę ci że ponoć u nas

Przypomnę ci że ponoć u nas też jest WIELKIE zagrożenie smogiem. Więc pozamykajmy wszystkie sklepy, fabryki i jeździjmy rowerami...a nie przecież zamkniemy fabryki rowerów. No to spacer, ale na boso bo butów nie kupimy i w sumie ubrań też... W czasach gdy z samolotów zrzucane są tony chemikaliów, ten domniemany smog jest błachostką i zasłoną dymną.

Skomentuj