W Chinach wprowadzono obowiązkowe skanowanie twarzy przy zakupie karty SIM

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński rząd aktywnie korzysta z systemu rozpoznawania twarzy, uzupełniając go o nowe zasady. Teraz zaczęto skanować twarze ludzi podpisujących umowy z tamtejszymi operatorami telekomunikacyjnymi.

 

Skanowanie twarzy to nowy wymóg Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informatycznych Chin, który został ogłoszony już we wrześniu, ale wszedł w życie od 1 grudnia bieżącego roku. Przed przyjęciem nowego prawa chińscy obywatele, przy zakupie karty SIM i podpisaniu umowy z usługodawcą po prostu dostarczali kopię swojego dowodu tożsamości.

 

Chiński rząd wyjaśnia potrzebę indywidualnego skanowania „ochroną uzasadnionych praw i interesów obywateli w cyberprzestrzeni”. Ministerstwo dodaje też, że w ten sposób zapobiega się możliwości kradzieży tożsamości, jak również odsprzedaży kart SIM.

Prywatność odchodzi do lamusa. Tak jak w przypadku każdej totalitarnej technologii, takiej jak chipy RFID, skanowanie twarzy przedstaweia się jako coś ułatwiającego życie. Dzięki systemowi identyfikacji osoby,  Chińczycy mogą płacić za towary i usługi, transport publiczny, a nawet dostać pożyczki bez podawania żadnych dokumentów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Kwota wolna od podatku w

Kwota wolna od podatku w Chinach to 1600 zł miesięcznie! W Polin to ok 650 zł. Potem Chińczyk płaci 3% aż do dochodów wynoszących 6500 zł miesięcznie, kiedy to wpada w próg.... 10%. Teraz porównajcie to do Polin, gdzie zarządcy tego kołchozu łaskawie obniżyli "klin" dla najuboższych o 1% do 17% (podnosząc przy okazji 50 innych podatków)....

Prawdziwe są słowa Morawieckiego, że Polacy będą zap...ć za miskę ryżu.

Portret użytkownika euklides

Widać, że rejestracja kart

Widać, że rejestracja kart SIM jest koordynowana na szczeblu międzynarodowym. Pamiętacie jak było fajnie kiedy kupowało się starter w kiosku bez żadnych ceregieli i bez tego durnego uczucia inwigilacji czy ryzyka kiedy zawierają z wami umowy robiąc coś z waszym dowodem. Komu przeszkadzała przyjazna dla zwykłych ludzi rzeczywistość? U nas to pisowskie NWO przypychało na szybko ustawę o rejestracji kart SIM wymyślając ściemę, że to przeciwko terrorystom, tylko, że terrorystów jeszcze w Polsce nie było. Dzięki ironii losu byliśmy jednolitym etnicznie krajem, jednym z najbezpieczniejszych w Europie. Byliśmy jedną rodziną, nie idealną, ale rodziną. Trzeba było tylko trochę nad naszą rodziną popracować. Ale niestety. Pisowskie szambo pokazało jak zdradzić. Pisowskie szambo udowadnia jak to wszystko zaprzepaścić.

Portret użytkownika euklides

Mnie ciekawi czy jakby

Mnie ciekawi czy jakby położyć przed wami Berettę oraz Glocka to strzelilibyście sobie w łeb Glockiem argumentując to tym, że jest lepszy od Beretty. Debile, zdrajcy, zaprzedańcy...

Skomentuj