W Chinach w związku z nadejściem tajfunu Chan-hom ewakuowano ponad milion mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: twitter

We wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang trwają przygotowania do przejęcia najpotężniejszego tajfunu od 70 lat. Aby sprostać temu zadaniu ewakuowano aż 800 tysięcy osób. Według prognoz meteorologów potężny tajfun powinien uderzyć w Chiny dzisiaj, 11 lipca.

 

Ewakuacja zarządzona w tej okolicy była tam zdecydowanie bezprecedensowa. Niewielu z żyjących tam ludzi pamięta wielki żywioł, który dotarł do Chin 70 lat temu. Pogoda może spowodowała, że zamknięto wszystkie porty i lotniska w prowincji, zatrzymano również ruch pociągów.

 

Chińscy meteorolodzy uważają, że tajfun pochodzi z rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Najtrudniejsze będzie pierwsze uderzenie w ląd. Potem zwykle tajfun słabnie i zmienia się w burzę tropikalną. Dotknięty może być między innymi Szanghaj. Chińskie służby meteorologiczne informują, że może być to najpotężniejszy tajfun w prowincji Zhejiang od 1949 roku.

Spodziewany jest wiatr wiejący w porywach z prędkością aż 210 km/h. Tego typu nawałnica jest zwykle bardzo niszcząca. Biorąc pod uwagę sposó budowy domów w Chinach, ewakuacja ponad miliona osób wydaje się rozsądnym posunięciem, bo nawet jeśli tajfun Chan-hom nie będzie tak silny jak przewidywano, to przynajmniej zadziałano prewencyjnie, aby uniknąć prawdopodobnej katastrofy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Volt

Chińczycy są sprytni, w

Chińczycy są sprytni, w środku kraju na pustkowiach i na odludziu mają pobudowane wiele osad z wielopiętrowymi blokami mogących pomieścić setki tysięcy ludzi, w których nikt narazie nie mieszka, widocznie wiedzą że coś może się wydarzyć, wiedzą więcej niż nam się wydaje.

Skomentuj