W Chinach ucierpiało tysiące ludzi z powodu silnych opadów śniegu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dziesiątki tysięcy gospodarstw w centralnych Chinach jest zmuszonych do funkcjonowania bez energii elektrycznej. Bardzo silne opady śniegu, które zasypały region trzy dni temu, pozostawiły ludzi bez dostępu do prądu.

 

Szacuje się, że w prowincji Hubei aż 90 tysięcy osób cierpi z powodu złej pogody. Śnieg częściowo zniszczył setki domów, zmuszając ich mieszkańców do ich opuszczenia. Zniszczeniu uległo także 274 hektary gospodarstw rolnych i 51 hektarów upraw.

Straty wyrządzone sieci elektroenergetycznej są także imponujące. Według wstępnych szacunków państwowej sieci energetycznej, śnieg uszkodził 9 tysięcy kolumn elektrycznych i zniszczył 63 transformatory napięcia oraz inny sprzęt serwisowy.

 

W niektórych miejscach całkowicie wstrzymano ruch drogowy, zostały także zerwane linie komunikacyjne. W piątkowe popołudnie tysiące ratowników pracowało nad odzyskaniem dopływu energii elektrycznej.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

Z pogodą coś dziwnego się

Z pogodą coś dziwnego się dzieje w tym roku pogoda na świecie jest niższa w niektórych regionach Ziemi , a wyższa jeszcze gdzie indziej . W 2014 oraz 2015 temperatura sukcesywnie rosła na całym globie . Ten rok był najzimniejszy w ostatnich latach oraz jednym z bardziej aktywnych sejsmicznie . Muszę jeszcze poczekać na rozwój wydarzeń do końca tego i następnego roku by wyciągnąć nowe wnioski odnośnie naszego dynama, które jakoś nie do końca jest stabilne... Nie chcę mówić o przebiegonowaniu bo na to jeszcze nic nie wskazuje , ale dzieje się jakaś nietypowa aktywność pod płaszczykiem .

Portret użytkownika Eva11

co sie stalo z czlowiekiem ?

co sie stalo z czlowiekiem ? jakim stal sie kaleka ,ze troche sniegu i brak pradu sprawia mu powazne cierpienie ?

beznadziejne interpretacje medialne ....

chyba teraz troche umysly im sie odswieza ,kiedy brak wkolo tego calego promieniowania ...

przydalo by sie na calym swiecie  pare dni bez pradu ....

moze ludziska przypomnieli by sobie co to prawdziwa praca i walka o przetrwanie bez przymusu systemowego ,gdzie cena staje sie wlasne zycie ,a nie przynaleznosc do stada ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Q090090

" co sie stalo z czlowiekiem

" co sie stalo z czlowiekiem ? jakim stal sie kaleka ,ze troche sniegu i brak pradu sprawia mu powazne cierpienie ?"

nic się nie stało, zawsze taki był

"chyba teraz troche umysly im sie odswieza ,kiedy brak wkolo tego calego promieniowania ..."

wstań od kompa i zamknij się w garażu na tydzień, aby sie "odświeżyć"

"przydalo by sie na calym swiecie  pare dni bez pradu ...."

to już poniżej magistra

"moze ludziska przypomnieli by sobie co to prawdziwa praca i walka o przetrwanie bez przymusu systemowego ,gdzie cena staje sie wlasne zycie ,a nie przynaleznosc do stada ... "

do tego nie trzaba wyłączać prądu, tylko wystarczy posiedzieć na ławce i rozejrzeć w wokół

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj