W Chinach stworzono roboty do wychowywania dzieci w sztucznych macicach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Chin opracowali robotyczny system sztucznej inteligencji do opieki nad embrionami w łonie sztucznej matki. Niania-robot wychowuje już kilka embrionów, ale wciąż tylko zwierząt.Naukowcy, którzy opublikowali swoje odkrycia w Journal of Biomedical Engineering, powiedzieli, że zamierzają opracować technologię, która pozwoli rodzicom hodować dzieci w laboratorium, uwalniając kobiety od ciąży, lub donosząc dzieci przedwcześnie urodzone. Już teraz badacze powiedzieli, że robot będzie dążył aby „zoptymalizować i ulepszyć system hodowli zarodków” i dodali, że chcą stworzyć „system monitorowania online” przeznaczony do „długoterminowej hodowli zarodków”. Jak wynika z badań, system pozwala również zarodkom rosnąć wydajniej niż w naturalnej macicy.Nadal istnieje wiele nierozwiązanych tajemnic dotyczących fizjologii typowego rozwoju embrionalnego człowieka. Stworzenie takiej technologii pomoże również zrozumieć pochodzenie życia i „rozwój embrionalny człowieka”, a także dostarczy odpowiedzi na problem wad wrodzonych i innych poważnych problemów ze zdrowiem reprodukcyjnym.

 

Obecnie osoby urodzone przed 22 tygodniem ciąży mają niewielką lub żadną nadzieję na przeżycie. A osoby urodzone w 23 tygodniu prawdopodobnie cierpią na szereg schorzeń. Zastosowanie ciśnieniowego „bio-zbiornika”, który naśladuje macicę matki, może pomóc wcześniakom przetrwać i poprawić jakość życia.

 

Chińskie eksperymenty ze sztucznymi macicami to nie pierwsze tego typu badani ana świecie. Trezba wspomnieć również o eksperymencie, w którym grupie neonatologów z USA udało się w 2017 roku hodować jagnięta w sztucznej macicy przez cztery tygodnie. Poprzednie próby wyhodowania embrionów zakończyły się sukcesem, ale tylko przez kilka godzin. Jednak lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii byli w stanie podtrzymywać płód jagnięcy przez 28 dni.

 

System używany do podtrzymywania płodu jagnięcego wygląda jak ogromna zapinana na zamek torba wypełniona płynem owodniowym. Jeżeli odniesie sukces, większość płodów zagrożonych skrajnym wcześniactwem zostanie dostarczona do systemu, który utrzyma je w zanurzeniu bez użycia respiratora do wentylacji płuc.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

cyt. "system monitorowania

cyt. "system monitorowania online” przeznaczony do „długoterminowej hodowli zarodków” - najważniejsze wytłuszczone i mówi samo za siebie. Hodowla to termin używany w stosunku do zwierząt czyli będą sobie hodowali bydełko . W naszym języku polskim posiadanie potomstwa nazywamy macierzyństwem. Przyszłość ludzi kreuje się dwojako - pochodzenia hodowlanego lub naturalnego.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q

Zarodków czyje by one nie

Zarodków czyje by one nie były nie można jeszcze wychowywać bo to proces psychologiczny - dotyczący dziecka po urodzeniu , można je (zarodki) jedynie hodować bo to proces czysto biologiczny . Zarodki się hoduje a po osiągnięciu wymaganego stadium rozwoju np. po ich urodzeniu przystępuje się do ich wychowywania . Taka to różnica , więc nie rozpędzaj się w nad interpretacji polegającej na uczepieniu się jednego słowa i dorobieniu do niego całej reszty wyobrażeń.

Portret użytkownika inzynier magister

toz to czysta cywilizacj

toz to czysta cywilizacj ufonautyczna, a jeśli sobie poczytacie o chińskim smoku to się dowiecie że to reptilianin zmiennokształtny ! szok !

Chiński Smok zazwyczaj przedstawiany jako długie, wężopodobne stworzenie z wielkimi szponami, jest od dawna silnie zakorzenionym w folklorze i sztuce Chin. W czasach dynastii Han wyobrażenie smoka przedstawiano jako mającego ciało węża, łuski i ogon ryby, rogi wołu, twarz wielbłąda, dwie pary orlich szponów, uszy byka, stopy tygrysa i oczy demona. Miał też płonącą perłę pod swoją brodą. Chińskie smoki były niekiedy przedstawiane ze skrzydłami podobnymi do skrzydeł nietoperza wyrastającymi z przodu ich ramion, przeważnie jednak nie miały skrzydeł. Powiada się, że potrafi on ukazać się ludziom w postaci jedwabnika, lub powiększyć się tak, by przysłonić całe niebo. Może latać wśród chmur lub ukrywać się w wodzie (według Guanzi). Może tworzyć chmury, zamieniać wodę w ogień, stawać się niewidzialnym lub przeciwnie – jaśnieć w ciemnościach (według Shuowen Jiezi)"

Represje jakie już teraz przechodzi Ks. Natanek to tylko wstęp do do prześladowań chrześcijan mówiących prawdę o nadchodzącej genetycznej cywilizacji diabła – istot humanoidalnych-hybrydach – zrodzonych w sztucznych macicach. To co chcą zrobić ze wspomnianym Księdzem to na razie przedsmak, objawienie się loży diabła. Każdy kto będzie zauważał różnicę hybryda (humanoid z plstikowego worka płynów in vitro) – a człowiek zrodzony z ludzkiej matki, zostanie okrzyknięty wrogiem ludu, „ruską onmucą”, czy innym epitetem, wykluczającym normalnego człowieka – chrześcijanina ze społeczeństwa (przyszłości) !"

Hybrydy dwóch zachodzących na siebie trójkątów loży iluminackich NWO - super kazania Ks. Natanka

https://youtu.be/_Py5vtE4DMc

UFOcywilizacja chce skazać Ks. Natanka za prawdę o humanoidach

https://youtu.be/rRotNJdfb5I

Analiza cywilizacji ufo hybrydalnej powstającej na naszych oczach !!! - super kazanie Ks. Natanka

https://youtu.be/ACYM4hjmIlI

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.