W Chinach stworzono kopię czworonożnego robota kroczącego Boston Dynamics

Kategorie: 

Źródło: Unitree Robotics

W Chinach stworzono czworonożnego robota kroczącego o nazwie Laikago. Zewnętrznie urządzenie przypomina podobnego robota amerykańskiej firmy Boston Dynamics. Nie wiadomo czy konstrukcja opiera się na wykradzionej dokumentacji czy skopiowano tylko koncept. 

Według twórcy robota Xin Wang, jest on wielkim fanem Marka Reibera, założyciela Boston Dynamics, więc podobieństwa w designie nie są zaskakujące. Laikago jest pierwszym robotem chińskiego odpowiednika tej korporacji, która nazywa się Unitree Robotics. 

 

Poinformowano, że prototyp będzie wykorzystywany jako platforma eksperymentalna. Zdaniem twórców Laikago, takie roboty mogą być wykorzystywane jako kurierzy do wysyłania paczek, albo do przenoszenia ekwipunku żołnierzy. US Army tożsame urządzenia z Boston Dynamics nazywa "mułami", ale z pewnością roboty takie sa w stanie również wykonywać działania bojowe.  

 

W tej chwili Laikago nie jest jeszcze w pełni autonomiczny i robot jest sterowany pilotem. Urządzenie nie ma jeszcze rozwiniętych niektórych systemów, na przykład wciąż brak mu kamer i radarów, ale ma sprawny żyroskop i jest w stanie utrzymywać równowagę. Laikago utrzymuje równowagę nawet na nierównej powierzchni. Nie upadnie, nawet jeśli zostanie popchnięty.

Eksperci z  Unitree Robotics przewidują rozwój robota i planują dodać mu dodatkowe moduły.  Stworzenie Laikago kosztowało około 30 tysięcy dolarów , jednak, według deweloperów, ta kwota zmniejszy się, o ile dojdzie do masowej produkcji takich robotów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Dokumentacja? Czego to

Dokumentacja? Czego to człowiek w internecie nie znajdzie... normalnie jak globalny "chomik" hehehe.

Ps. : W Chinach jest taki poziom technologiczny, że coś takiego to i bez chomikowania by stworzyli hehehe.

Portret użytkownika pangolin

 naukowcy muszą się spieszyć

 naukowcy muszą się spieszyć z wymyślaniem czworonogów żeby zdążyć przed powrotem ojca przedwiecznego który pozostawił nam planetę żebyśmy się opiekowali wszystkimi sarenkami i innymi takimi . a potem  pozostaje się modlić żeby się nie skapował że  to podróba 

Skomentuj