W Chinach spadł deszcz z robaków

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Robaki wdzierają się ostatnio do naszego życia. Niedawno dowiedzieliśmy się, że jeśli chcemy uratować klimat na Ziemi musimy zacząć jeść świerszcze i pędraki. Okazuje się, że Chinach poszli dalej i robaki spadły na ludzi z powietrza.

 

Jakkolwiek dziwnie to brzmi w Chinach doszło do czegoś co wyglądało na opad z robaków. Obywatelom chińskiej prowincji Liaoning w Chinach powiedziano, aby znaleźli schronienie po tym, jak wyglądało na to, że zaczął padać deszcz robaków.

Popularny klip pokazał, że obszar najwyraźniej jest obsypany małymi robakami, które rozpryskiwały się po samochodach. Wideo pokazało mieszkańców zakrywających się parasolami, gdy wykonują swoje rutynowe czynności i wędrują obok.

 

Chociaż przyczyna opadu oślizgłych stworzeń nie została jeszcze odkryta, czasopismo naukowe Mother Nature Network  zasugerowało , że zwierzęta zostały upuszczone po tym, jak zostały porwane przez silny wiatr. Tego typu zjawisko ma miejsce po burzy, kiedy owady zostają wciągnięte do wiru.

Inna teoria sugerowała, że ​​robaki były w rzeczywistości kwiatami topoli — tulipanowca, którego kwiaty przypominają wijące się bestie.

 

W Chinach często występuje wiele różnych dziwnych opadów, o których można usłyszeć w mediach społecznościowych i lokalnych doniesieniach prasowych. Na przykład liczne opady ryb. W niektórych regionach Chin zdarza się, że podczas ulewnych deszczy padają na ziemię ryby. Według lokalnych wierzeń, jest to zwiastun szczęścia i obfitego połowu.

 

Oprócz tego bywają dziwne opady kryształków lodu. W prowincji Heilongjiang na północnym wschodzie Chin, zimą można czasami zobaczyć opadające na ziemię kryształki lodu o kształcie igieł. Za to w górach Huangshan w południowo-wschodnich Chinach, w ciepłe letnie dni, zdarza się, że w pobliżu szczytów gór pojawia się opad pary wodnej, co tworzy mistyczny i tajemniczy krajobraz.

 

W Chinach południowych, w prowincji Syczuan, zdarza się, że podczas wietrznych dni w powietrzu unoszą się włókna jedwabiu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj