W Chinach rozpoczęto produkcję alkoholu z węgla kamiennego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Chinach ruszyła właśnie pierwsza na świecie linia produkcyjna alkoholu etylowego, pozyskiwanego z ... węgla kamiennego.sób. Alkohol pozyskuje się w różny spo

 

Unikalna technologia, opracowana przez naukowców z Instytutu Fizyki Chemicznej w Dalian, pozwala wyprodukować z węgla czysty etanol. Sam projekt został stworzony przez specjalistów z firmy Shaanxi Yanchang Petroleum.

Pojemność linii produkcyjnej wynosi 100 tysięcy ton rocznie. Produkt ma być najwyższej jakości, a stężenie alkoholu etylowego uzyskanego z węgla ma wynosić ponad 99,5 procent.

 

Obiecująca technologia produkcji etanolu ma w Chinach szczególny popyt, ze względu na niedobór surowców naftowych. Etanol może być stosowany jako biopaliwo, co będzie znacznie mniej szkodliwe dla środowiska, niż paliwa tradycyjne.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W Japoni także trwają

W Japoni także trwają intensywne badania nad pozyskiwaniem białka z gówna ludzkiego. Mają już dużo sproszkowanego gówna w magazynach, a drugie tyle gówna się marnuje! Postęp idzie i trzeba będzie z czegoś produkować to sztuczne mięso.

Skomentuj