W Chinach rozpoczęto klonowanie genetycznie modyfikowanych szczeniąt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Chinach przyszły na świat szczenięta o wrażliwszym węchu i lepszej zdolności do biegania, a to wszystko za sprawą genetycznych modyfikacji. Sztucznie wyhodowane psy mają być przeznaczone do pracy w policji na całym świecie.

 

Naukowcy z Chin opracowali zaawansowaną technologię modyfikowania genetycznego, która pozwala z łatwością klonować szczeniaka rasy beagle. Psy przyszły na świat z podwójną masą mięśniową z powodu wyeliminowania w ich organizmach białka o nazwie miostatyna.

 

Lai Liangxue, naukowiec z chińskiego miasta Kanton w południowych Chinach twierdzi, że jest to prawdziwy przełom w modyfikacjach genetycznych zwierząt, a Chiny są drugim krajem na świecie, w którym dokonano klonowania psa. Lai sugeruje, że technologię klonowania można wykorzystać do wyhodowania „superpsów”, które będą szybsze i skuteczniejsze w pracy policyjnej.

Psy są bardzo podobne do ludzi pod względem metabolicznym, fizjologicznym oraz anatomicznym. Od dawna uważano też, że są to jedne z najtrudniejszych do sklonowania zwierząt – tylko Korea Południowa mogła poszczycić się udaną kopią.

 

Zespół naukowców w Chinach wyhodował 65 embrionów, z czego urodziło się 27 szczeniąt, ale tylko jedno nazwane „Long Long” przyszło na świat bez miostatyny, wykazując zwiększoną masę mięśniową względem pozostałych.

Niektórzy uważają jednak cały proces za nieetyczny, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę deklaracje naukowców w Journal of Molecular Cell Biology, którzy planują tworzyć psy z mutacjami DNA naśladującymi niektóre ludzkie choroby, takie jak Parkinson. Istnieje także obawa, że w przyszłości zwierzęta będą powstawać w laboratoriach „na specjalne życzenie” właścicieli.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj