W Chinach powstał pociąg magnetyczny, który rozpędza się do 600 km/h

Kategorie: 

Źródło: CRRC

Chiny przygotowują się do wprowadzenia najszybszych na świecie pociągów magnetycznych. Pierwszy superszybki pojazd typu maglev został wybudowany w fabryce w Qingdao. W kolejnych latach powstanie rozległa sieć pociągów przemieszczających się z prędkością 600 km/h.

 

Pociąg poruszający się na poduszce magnetycznej może osiągać zawrotne prędkości. Chiny zdają sobie z tego sprawę i zamierzają wykorzystać tego typu pojazdy do transportu ludzi i towarów. Przykładowa podróż z Pekinu do miasta Shenzhen w prowincji Guangdong, bezpośrednio graniczącej z Hongkongiem mogłaby trwać nieco ponad 3,5 godziny. Pokonanie takiego dystansu samochodem zajmuje całą dobę.

Pierwszy chiński pociąg maglev osiągający prędkość nawet 600 km/h został zbudowany przez państwowy koncern China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) w ramach projektu, nad którym pracowano przez 5 ostatnich lat. Pociąg magnetyczny z pięcioma wagonami będzie przechodził przez testy. W wersji produkcyjnej będzie posiadał od dwóch do nawet dziesięciu wagonów, a każdy z nich będzie mógł przewozić ponad 100 pasażerów.

 

Chiny zamierzają w przyszłości wyprodukować kolejne pociągi typu maglev i zbudować sieć, która połączy najbardziej zaludnione i odległe miasta. Pociągi magnetyczne mają stanowić alternatywę dla samolotów pasażerskich. Szacuje się, że pierwsze superszybkie pociągi będą kursować w Chinach za 5-10 lat.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

na TVN właśnie leci wywiad z

na TVN właśnie leci wywiad z wysłannikiem z USA który straszy że jak rozwaląTVN to administracja lewackiego bidena nie będzie inwestować w Polsce, ciekawe co zrobi PiS po tym jak bidem wbił im sztylen w plecy nord streamem 2 ? Generalnie PiS to partia która sięrozpada a jak nie rozwaląTVN to ich zmiotąw wyborach więc albo ją rozwalą tych wrogów Polski albo tych z PiSu nie będzie... co za bezczelność przyjeżdżać do polski po tym jak biden wbił Polakom sztylet w plecy i okazał się wrogiem Polski !!! a miększusz na dodatek kupuje amerykański złom czołgowy i rakietowy który kosztuje astronomiczną kasę ściąganą od biedoty nazywanej Polakami ! jesteśmy drenowani przez administrację wroga Polski bidena ! niech bidon odda władzę Trumpowi który wygrał wybory i zabiera z Polski swoje ubery i inne armie i nas zostawi w spokoju ! Całą nadzieja W Jezusie Chrystusie, naszym Zbawicielu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Nickt

O czym ty piszesz? każdy

O czym ty piszesz? każdy wagon 100 pasażerów, a w składzie od 5 do 10 wagonów czyli od 500 do 1000 pasażerów naraz. A samolotem ile leci? Poza tym po tej samej trasie można puścić więcej składów naraz, a samych tras też może być ile dusza zapragnie, więc możliwości są ogromne. A nie te smrodzące i ryczące, kosztowne i niebezpieczne samoloty.

Skomentuj