W Chinach, po fałszywych informacjach, że zwierzęta rozprzestrzeniają koronowirusa, wyrzucają z wieżowców koty i psy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Właściciele w panice pozbywają się zwierząt domowych. Niektórzy Chińczycy podobno wyrzucają koty i psy z wieżowców po fałszywych twierdzeniach, że śmiertelny koronawirus może być przenoszony przez te stworzenia.

 

Mrożące krew w żyłach zdjęcia z Chin dotkniętych kryzysem pokazują zakrwawione zwłoki zwierząt leżących na bruku po tym, jak zostały wyrzucone z okien.

 

Jeden pies został znaleziony martwy po rzekomym wyrzuceniu go z jednego bloku w mieście Tianjin w prowincji Hebei. Pięć kotów zostało również zrzuconych z wysoka w Szanghaju. Lokalne media podały też informację, że o dzisiaj o czwartej nad ranem został wyrzucony z górnego piętra wieżowca jakiś pies. Zwierzę rozbiło się na szyberdachu samochodu, zanim wylądowało na ziemi. Świadkowie mówią, że hałas czworonoga uderzającego w auto obudził śpiących mieszkańców, ponieważ zabrzmiało to jak wybuch opony.

 

Inni litują się  nad losem nieszczęsnych, porzucanych brutalnie stworzeń. Wiele zwierząt zostało zabitych po fałszywych plotkach, że mogą one rozprzestrzeniać koronawirusa.

 

Do szokujących zdarzeń dochodzi po tym, jak dr Li Lanjuan powiedział w chińskiej telewizji państwowej, że „jeśli zwierzęta domowe wejdą w kontakt z podejrzanymi pacjentami, powinny zostać poddane kwarantannie”. Lokalny kanał informacyjny rozwinął te słowa i podał, że  „koty i psy mogą rozprzestrzeniać koronawirusa”. Fałszywa informacja rozprzestrzeniła się szybko po opublikowaniu jej przez portal Zhibo na platformie społecznościowej Weibo.

 

W dążeniu do położenia kresu fałszywym twierdzeniom China Global Television Network (CGTN) opublikowała oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia:

„Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, mogą zarazić się nowym koronawirusem”.

 

Keith Guo, rzeczniczka prasowa PETA Asia w Chinach, powiedziała: „Mamy nadzieję, że policja jak najszybciej znajdzie tych zwyrodnialców pseudo opiekunów tych zwierząt. W rzeczywistości to brudne fabryki, rzeźnie i rynki mięsne zagrażają zdrowiu każdego człowieka na planecie, zapewniając wylęgarnię śmiertelnych chorób, takich jak koronawirus, SARS, ptasia grypa i inne”.

 

W czwartek podano informacje, że właściciele psów w Chinach spieszą się, aby kupować maski dla swoich pupili, bo eksperci ostrzegali, że zwierzęta domowe mogą zarazić się śmiertelnym wirusem. Jest to obecnie bardzo intratny interes.

 

Koronawirus rozprzestrzenił się już na wszystkie regiony Chin i 22 innych krajów, w tym na Wielką Brytanię. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 213, przy czym prawie 10 tys. osób zostało zarażonych. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalny stan zagrożenia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Wcale nie trzeba Chin i

Wcale nie trzeba Chin i wirusa, by takie rzeczy się zdarzały. Kiedyś w podróży spotkałam młodego człowieka, który chwalił się, że wyrzucił kota z wysokiego piętra w wieżowcu. Jeśli dobrze pamiętam, był to adept jakiejś wojskowej uczelni.

Portret użytkownika r.abin

"fałszywe"? Media stwierdziły

"fałszywe"? Media stwierdziły, że zarażenie było od węży ew. nietoperzy (jak u A.Christie - ostatnim podejrznym, jest miejscowe laboratorium). A jak wygląda związek przyczynowy dzik- świnia  i dzik-myśliwy-hodowca-świnia  w naszych warunkach? Przecież zwłok dzików, nie pali się w lesie, myśliwi - nie noszą masek (a wirus - przenosi się tak samo)

Portret użytkownika Kwazar

XXI wiek Czy ktoś chce nadal

XXI wiek Smile Czy ktoś chce nadal mi uświadamiać,że jesteśmy czymś więcej albo że się różnimy bardzo " Od pierwszych ludzi prymitywnych ? " Wystarczy wirus żeby sprowadzić cywilizacje na skraj ROZPACZY,NIEMOCY i KOSZMARNEJ w działaniu powszechnej HISTERII Lol Po co komu bomba atomowa ? Zobaczcie co się dzieje ? WIRUS działa.W tym kontekście TA NULKEARNA wydaje się być O NIEBO bardziej humanitarna i przede wszystkim szybka w dzialaniu.

Portret użytkownika znawca

Chińska klasa średnia.

Chińska klasa średnia.

Jak widać, w Chinach też moralnością społeczeństwo nie grzeszy. Zupełnie jak w Stanach Zjednoczonych, tam też klasa średnia, jak tylko przeżywa jakąś frustrację z powodu problemów krajowych, to od razu widać to na przykładach tego, jak się ona zachowuje. W USA mieszkańcy też pozbywają się różnych rzeczy i usuwają je ze swego życia, jak tylko pojawiają się jakieś zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i życia lub inne zagrożenia (Amerykanie masowo po zamachach terrorystycznych w 2001 r. zmieniali zabezpieczenia swoich domostw i masowo usuwali na ulicę - wszelkiego rodzaju rzeczy ze swego otoczenia, które w jakiś sposób uznawali za zagrożenie terrorystyczne dla nich samych).

To typowe zachowania dla kast, które coś konkretnie posiadają (majątek, mieszkania w centrach miast, firmy) - jednostka zaatakowana, broni swego terytorium i stanu swego posiadania.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

" To typowe zachowania dla

" To typowe zachowania dla kast, które coś konkretnie posiadają - jednostka zaatakowana, broni sweg terytorium i stanu swego posiadania

W USA mieszkańcy też pozbywają się różnych rzeczy i usuwają je ze swego życia, jak tylko pojawiają się jakieś zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i życia lub inne zagrożenia

Hahahah, jaka bieda umyslowa. Osoba broniaca swojego dorobku nie ma moralnosci... heheh hehe sie usmialem Biggrin Biggrin Stan lewackiego umyslu mocno moze zaskoczyc

 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

Socjologia Ci się nie podoba

Socjologia Ci się nie podoba ? Zbyt obrazowa ? Piszesz coś o lewackim umyśle u mnie - poczytaj sobie moje wpisy na ZnZ i pomyśl, czy aby na pewno masz rację (w bardzo wielu mych komentarzach - ewidentnie bardzo widać, że ... to niemożliwe, abym był umysłem lewackim, lewicowym, socjalistycznym lub wprost - "czerwonym").

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

"Zbyt obrazowa" hahahha

"Zbyt obrazowa" hahahha
Nie mam co robic tylko czytac twoje rakowe komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jedynie potrafisz wylewac swoja frustracje jaki to swiat jest zly, bo jestes zwyklym nieudacznikiem. To typowe zachowania dla kast, które nic nie posiadają i mają wielki ból dupy o innych.
 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

Nic nie pisałem o

Nic nie pisałem o jakichkolwiek frustracjach własnych. We wpisie nic też nie pisze, jakobym był nieudacznikiem.

Sens komentowania, w charakterze opinii socjologicznej - oczywiście można wzmocnić przekazem psychologicznym. Już nawet częściowo poruszyłeś temat, podając twierdzenia o charakterze klasy niższej i tym, jaką jest tkanką społeczną.

Przechodząc do sedna sprawy - wystarczy dodać parę słów od strony empatii, by zdania twierdzące zaczęły bardziej zachęcać, do ich modelowania. Proszę zobaczyć, co się stanie, gdy bardzo uwypuklimy informację (w mym wpisie) o tym, że klasa średnia coś posiada. Więc gdy ktoś posiada trochę więcej niż reszta (więcej niż klasa niższa), to w momencie straty mienia - lub anulacji posiadanego statusu społeczno-ekonomicznego - lub pojawienia się zagrożeń życia i zdrowia u tej usytuowanej osoby/kasty/grupy - wówczas automatycznie powstaje proces emocjonalny, przy społecznej interpretacji tego, co się naprawdę dzieje i co się komuś stało.

Ktoś przecież mógł bardzo dużo wysiłku włożyć w to, by awansować w drabinie społecznej. Mógł się nawet nad tym tak nagłówkować, że aż zaczęło mu to spędzać sen z powiek. I nagle - człowiek jako jednostka państwowo-społeczna, która reprezentuje już wyższy stan posiadania, spada do rangi bezradności.

To wszystko w/w w tym poście - to są właśnie notki psychologiczno-filozoficzne, czyli tzw. drugiego gatunku, a ja takich wpisów nie publikuję (publikuję tylko : politologia, ekonomia, prawo, stosunki międzynarodowe/jako nauka-dla obeznanych w temacie-nie istnieją ale istnieje polityka zagraniczna i zewnętrzna, a faktycznie - od czasu do czasu napiszę coś z dziedziny socjologii).

Twoja kolejna odpowiedź do mnie to też nie jest coś z gatunku psychologii publicystyki, a raczej widać, że brylujesz w innej dziedzinie. ( Smile )

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika RisingStar

Mów do dupy to cie osra.

Mów do dupy to cie osra. Daruj sobie te swoje pseudointelektualne wyrzuty. Jasno stwierdziles, ze osoba broniaca swojego dorobku nie ma moralnosci, a teraz mi bedziesz odwracal kota ogonem i pi*dolil bez sensu. A to, że ty nie potrafisz tego zrozumieć, że kazdy normalny czlowiek bedzie bronil swojego dorobku to jest  juz twoj problem. Tak w ogole, dziwne masz standardy moralne. 

Zapchales sobie głowę pierdołami o żabach i na siłę teraz probujesz zainteresowac tym innych.

 

 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika znawca

I OK - "Cienki Bolku", chyba

I OK - "Cienki Bolku", chyba czas już wrócić w rodzinne strony ?

P.S.

Przypominam, to jest wpis traktujący temat - socjologicznie, czyli opisujący go zjawiskowo, a nie jako zdarzenie losowe/statystyczne/ciągłe/wyrywkowe/nieprzypadkowe. Ktoś powyższe albo rozumie albo się nie zna, a poczytać sobie też nie chce (a zaczyna się udzielać).

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Strony

Skomentuj