W Chinach odnaleziono gigantycznego szerszenia

Kategorie: 

Źródło: www.ladbible.com

Jak podała chińska agencja informacyjna Xinhua, odnaleziono gatunek gigantycznych szerszeni, które są prawie dwa razy większe niż inni przedstawiciele tego gatunku owadów.

 

Owad, który został znaleziony przez naukowców w prowincji Yunnan w południowo - zachodnich Chinach, jest największym okazem, znanym wcześniej nauce. Możliwe, że możemy mówić o nowym podgatunku. Jego długość wynosi sześć centymetrów, a rozpiętość skrzydeł osiąga 9,35 centymetra. Wewnętrzna średnica jego gwiazda wynosi dwa metry.

 

Zhao Li, kurator Muzeum Owadów w Huaxi w Chengdu w Chinach Zachodnich w prowincji Syczuan, powiedział, że znaleźli około stu gigantycznych szerszeni w regionie Pu’er graniczącym z Birmą (Mjanmar). Nie znaleziono jednak matki roju, która według niego będzie jeszcze większa.

Szerszeń „Godzilla”, bo tak jest pieszczotliwie nazywany, jest jednym z najniebezpieczniejszych owadów na świecie, ponieważ ma żądło długości do 6,35 milimetrów, które zawiera truciznę, powodując ciężkie reakcje organizmu. Pięć kolejnych użądleń szerszeni może prowadzić do śmierci. Na świecie jest ponad pięć tysięcy gatunków szerszeni. Poprzedni „rekord" należał do gigantycznego szerszenia, który miał rozpiętość skrzydeł do 7,6 centymetrów.

 

Nie jest to jedyne wielkie odkrycie dokonane przez naukowców w ostatnich tygodniach. W zeszłym miesiącu zespół ekspertów ds. dzikiej fauny odkrył największą na świecie pszczołę. Potężna pszczoła Wallace'a została odkryta na mało eksplorowanej wyspie indonezyjskiej i jest wielkości ludzkiego kciuka. Owad został odkryty w 1858 roku, ale uniknął naukowców od 1981 roku, kiedy ostatni raz znaleziono kilka okazów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Niezła bestia!

Niezła bestia!

Mnie kiedyś dziabnął szerszeń, taki polski, w kolano i przez kilka dni miałam trudności z chodzeniem - kolano było jak baniak. Blizna pozostała dotychczas, taki dołeczek o średnicy 0,5 cm.

Portret użytkownika kolo21

Mnie za to coś dziabneło,

Mnie za to coś dziabneło, wieczorem jak byłem na łące z psem. Nie wiem co to było, ale swędziało i goiło się przez 3 miesiące. Do dzisiaj mam bliznę i czasem zaswędzi mnie ona. Nie jestem uczulony i nie raz mnie użarło jakies robactwo. Ale to co to było, tylko lekko zakuło i nic więcej. Ciekawi mnie za to, ile pajaków będzie tego roku. Czy znowu będzie inwazja jak zeszłego lata. Czy pojawią sie nowe gatunki, czy moja moskitera na oknie wytrzyma tą hordę. Chyba wstawię metalową i podłącze jakies napięcie pod nią. Bo te małe cholery przeciskają się przez oczka a w domu rosną jak na drożdżach. A ja spać nie mogę!

kolo21

Portret użytkownika Kangur.

Wiesz kolo21 właśnie

Wiesz kolo21 właśnie podsunąłeś mi świetny pomysł, po co kupować jakieś tam angolskie pieczone świerszcze,  jak można mieć całkiem za darmo suszone komary Lol udoskonalę troszkę Twój patent metalowej moskitiery, dodając lampę UV.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj