W Chinach odkryto nowe koronawirusy podobne do SARS-CoV-2 pochodzące od nietoperzy

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu w Shandong przeprowadzili badania nad ewolucyjnym pochodzeniem SARS-CoV-2 i podobnych wirusów. Wyniki analiz, zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie Cell.

 

Eksperci zbadali próbki śliny i produktów odpadowych od 342 nietoperzy zebranych między majem 2019 roku, a listopadem 2020 roku. Wśród 24 odnalezionych koronawirusów, zidentyfikowano cztery odmiany podobne do SARS-CoV-2. W tym przypadku, jedna próbka (zwana RpYN06), różniła się jedynie białkiem kolczastym, którego wirus potrzebuje do przyczepienia się do ściany komórkowej gospodarza i utworzenia słynnej „korony”. Naukowcy doszli do niepokojącego wniosku, że wirusy blisko spokrewnione z SARS-CoV-2 nadal krążą w populacjach nietoperzy, a w niektórych regionach może to zdarzać się dość często.

Nie stanowi to wielkiego zaskoczenia dla naukowców, a nietoperze były od dawna znane jako naturalny rezerwuar dla różnych patogenów, które powodują ciężkie choroby u ludzi. Są one chociażby związane z rozprzestrzenianiem się wirusa Hendra, wirusa Marburg, wirusa Ebola, a przede wszystkim koronawirusów. Oprócz nietoperzy i ludzi, mogą one zarażać bardzo wiele zwierząt wliczając świnie, bydło, myszy, koty, psy, kurczaki, jelenie i jeże.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Wszystko fajnie ,ale od

Wszystko fajnie ,ale od poczatku jest zla teza.

Po co jakakolwiek szczepionka skoro nie istnieje zaden cowid 19.?

Przeciez to jest ciagle urabianie jak kelner do pacjenta przy stole a moze zupka jeszcze a moze placuszek...

Nie rozumie ,ze jego restauracja ma syf a nie jedzenie lub pacjent jest juz przejedzony i nie ma ochoty na wiecej.

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

którego wirus potrzebuje do

którego wirus potrzebuje do przyczepienia się do ściany komórkowej gospodarza i utworzenia słynnej „korony”.

Przez jebaną pandemie ogarnąłem już chyba chcąc nie chcąc podstawy biologii molekularnej i takie zdania wypalają mi oczy. Weź k..a matis dowiedz się chociaż jak zbudowany jest koronawirus i co to jest białko kolca, bo jeden talin starczy.

 

Portret użytkownika entyr

Ludzkość zatoczyła koło i

Ludzkość zatoczyła koło i ponownie odkrywa wirusy, tylko, że naukowców już nie ma - są tylko małpy wytresowane na tyle, żeby wiedzieć co robić żeby zer na koncie przybywało. Więc trochę to potrwa, na te tysiące milionów typów.
A jak ponownie odkryją istnienie bakterii - to dopiero się wszyscy posrają ze strachu i lok.dałnów.

Portret użytkownika axell69

Autor dystopijnej książki: 

Autor dystopijnej książki: „Nowy wspaniały świat”, Aldous Huxley, wygłosił następujące złowieszcze ostrzeżenie, podczas przemówienia w Berkeley w 1962 roku zatytułowanego: „Ostateczna rewolucja”:

„Powstanie mniej więcej w następnym pokoleniu metoda farmakologiczna, dzięki której ludzie pokochają swoją niewolę i wytworzoną dyktaturę. Świat stanie się swego rodzaju bezbolesnym obozem koncentracyjnym dla całych społeczeństw. Ludzie faktycznie będą mieli odebrane wolności. Nauki medyczne poczynią tak ogromne postępy, że nie będzie już prawie w ogóle czegoś takiego jak: «zdrowy człowiek»”.

Żródło : http://globalne-archiwum.pl/gen-vmat2-zostal-nazwany-genem-boga-ujawniamy-jak-nauka-przy-pomocy-farmacji-chce-zniszczyc-dusze/

Możemy bić  pianę  kolejne 30 lat , o ile  damy jeszcze radę aż tyle , i nic nie zmienimy   bo "te sprawy " zaszły za daleko - tylko walka  wręcz nam pozostała  z oprawcami . 

A  te  durnie   od ogrodowych legend z pod parasola nadal nas karmią   swoimi  pierdołami  odwracając  uwagę od   głównego  problemu czyli naszej i naszych dzieci , wnuków-  egzystencji 

 

Strony

Skomentuj