W Chinach odkryto jaja dinozaura, liczące 66 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: People's Daily, China/Facebook

W południowej części Chin przypadkiem odnaleziono jaja dinozaura. Odkrycia dokonał 9-latek, który podczas zabawy natknął się na dziwny okrągły obiekt. Eksperci potwierdzili, że jest to historyczne znalezisko.

 

Jaja dinozaura zostały wykopane nad brzegiem rzeki Dong w prowincji Guangdong. Dziewięcioletni chłopiec, szukając skały, aby rozłupać orzechy włoskie, dostrzegł specyficzny „kamień”. Młody odkrywca widział już podobne „kamienie” w muzeum i podejrzewał, że udało mu się odnaleźć jajo dinozaura.

Eksperci z Heyuan Dinosaur Museum zbadali obiekt i potwierdzili jego przypuszczenia. Co więcej, podczas dalszych poszukiwań, pracownicy tego muzeum wykopali kolejne jaja. W sumie udało się odnaleźć aż 11 sztuk, których wiek oszacowano na około 66 milionów lat.

Pozostałości po dinozaurach odnajdywane są na większości kontynentów. W zeszłym tygodniu powiadomiono o odkryciu ogromnej kości udowej, należącej do Zauropoda – gigantycznego dinozaura roślinożernego. Szczątki znaleziono w Charente w południowo-zachodniej części Francji. Tamtejsze wykopaliska pozwoliły wydobyć około 7 500 kości, należących do 45 różnych gatunków dinozaurów.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Od najmłodszych lat mówię

Od najmłodszych lat mówię mojemu dziecku, że ma być twarde jak jajo dinozaura. Ono długo tego nie rozumiało, ale teraz ma już 15 lat i wie, że jajo dinozaura jak leży w ziemi ponad 60 milionów lat, to jest twardsze niż niejeden kamień. I to nie żaden żart, faktycznie tak mówię mojemu dziecku.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.