W Chinach narodził się pierwszy na świecie sklonowany wilk arktyczny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chińska firma biotechnologiczna ogłosiła narodziny pierwszego na świecie sklonowanego dzikiego wilka polarnego. Informacje na ten temat publikuje Global Times. Według Mi Jidong, dyrektora generalnego Sinogene Biotechnology Co, chińscy badacze od 2020 r. współpracują z Harbin Polarland Oceanarium, specjalizując się w zwierzętach polarnych w celu uratowania ginących gatunków polarnych.

 

Komórki dawcy uzyskano z próbki skóry dzikiej samicy wilka polarnego, który został sprowadzony z Kanady. Klonowanie zajęło około dwóch lat. Klonowanie wilka przeprowadzono przez konstruowanie 137 nowych zarodków z oocytów, w których jądra zostały usunięte, oraz komórki somatyczne z późniejszym przeniesieniem 85 zarodków do macicy siedmiu beagli.

 

Jedno jajo rozwinęło się w zdrowego osobnika o nazwie Maya. Wybór psa jako surogatu został dokonany, ponieważ psy mają wspólne pochodzenie genetyczne ze starożytnymi wilkami. Eksperci uważają, że narodziny pierwszego sklonowanego dzikiego arktycznego wilka na świecie jest ważnym kamieniem milowym w stosowaniu technologii klonowania, co ma ogromne znaczenie dla utrzymywania różnorodności biologicznej oraz rzadkich i zagrożonych zwierząt.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

"Coś się dzieje w Chinach; 80

"Coś się dzieje w Chinach; 80-kilometrowy konwój jednostek Armii Ludowo-Wyzwoleńczej zmierza w kierunku Pekinu. Krótki film poniżej, pokazuje niewielką część tego ruchu wojsk.

 

9月22日,中共解放军大部队开往北京。军队的车头在北京怀来,车尾在河北省张家口,行军队伍长达80公里。pic.twitter.com/zx6YE591C6
— 谢万军 Wanjun Xie (@wanjunxie) 23 września 2022 r.

 

Oprócz tego konwoju wojskowego wiemy również, że lotnisko w Pekinie odwołało ponad 6000 lotów krajowych i międzynarodowych. Ponadto wszystkie bilety sprzedawane przez kolej dużych prędkości  zawieszone, a kolej jest całkowicie zatrzymana do odwołania.

Obecnie krążą powszechne i uporczywe pogłoski (całkowicie niezweryfikowane), że „przewrót” przeciwko Xi Jinpingowi może być w toku. Inne pogłoski twierdzą, że prezydent Xi jest „w areszcie domowym”. Ale nikt nie potwierdza żadnej z tych plotek, więc pozostaje nam to, co można udowodnić: gigantyczny konwój wojskowy zmierzający do Pekinu i wszystkie podróże koleją powietrzną ustały.

Chińscy internauci szturmowali osie czasu w mediach społecznościowych z doniesieniami, że Pekin jest przejęty przez wojsko. Świat jednak nie ma pojęcia, co się dzieje, ponieważ miasto jest ostatecznie odcięte od świata.

Według News Highland Vision były prezydent Chin Hu Jintao i były premier Chin Wen Jiabao przekonali Song Ping, byłego członka Stałego Komitetu, i przejęli kontrolę nad Centralnym Biurem Straży (CGB).

Jeśli plotki o chińskim zamachu stanu są prawdziwe, oczekuje się, że PRAWDZIWI twardogłowi przejmą kontrolę. Jeśli to prawda, wkrótce nastąpi pełny atak na Tajwan."

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Ten sam temat jw.  ale inne

Ten sam temat jw.  ale inne spojżenie 

"

Chińska armia nie może obalić Xi Qinpinga. Krytycy obawiają się, że pod jego wpływem Chiny zyskały taką siłę, że mogą zmiażdżyć każdego wroga.

PLA nie może powstać przeciwko Xi Jinping

Rosyjscy eksperci wyjaśnili, dlaczego chińska armia nie może obalić chińskiego przywódcy Xi Qinpinga.

Te informacje krążą w sieci.

Xi Jinping jest protegowanym chińskiej armii (PLA), mówi sinolog Nikołaj Wawiłow w swoim kanale TG. Przewodniczący Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej jest aktywnym wojskowym, w 2009 roku jeszcze nie sekretarzem generalnym KPCh, został wiceprzewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej i jednocześnie rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę reformę armii:

zamieniono okręgi wojskowe na okręgi bojowe,

rzucił wyzwanie Stanom Zjednoczonym, tworząc flotę lotniskowców,

ponownie utworzył z wojska w Chinach specjalną kastę, „która może zrobić wszystko”.

PLA, zdaniem eksperta, wraz z wyborem Xi na Sekretarza Generalnego KPCh w 2012 roku, odzyskała władzę w Chinach po upadku 1989-1993.

„Ich wspólnym celem jest uczynienie kraju prawdziwie suwerennym, zajęcie Tajwanu i powrót Wielkich Chin do dynastii Tang – od Korei i Japonii po Wietnam. Dlatego armia Xi Jinpinga nie może zostać usunięta, dopóki prowadzi on kraj we właściwym kierunku, ” mówi Nikołaj Wawiłow.

Sinolog Aleksiej Masłow ze swojej strony zauważa, że ​​farsz został zorganizowany w przeddzień 20. Zjazdu KPCh od pewnej Jennifer Zeng, która opublikowała na Twitterze kilka postów z dowodami - powiedział "jeden generał PLA".

A jako dowód „pokazana jest 80-kilometrowa kolumna pojazdów opancerzonych, która jest przesuwana na pozycje w prowincji Hebei, na zachód od Pekinu”. Nie rozważa się możliwości regularnego przemieszczania się takich konwojów po Chinach. Nie wspominając o oficjalnych źródłach, chińskie czaty milczą o „aresztowaniach”, podkreśla Aleksiej Masłow na swoim kanale TG.

Ekspert podzielił się, że na stronie internetowej Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej czytamy dziś, że „Xi Jinping złożył gratulacje i szczere kondolencje chłopom pracującym na 'trzech frontach wiejskich' w całym kraju”.

 

Powodem podróbek jest trzeci mandat Xi Jinpinga

Zachodnie media podsycały falę krytyki i fałszywych wiadomości w związku z próbą zdobycia przez Xi Jinpinga trzeciego mandatu sekretarza generalnego KPCh, na co pozwala poprawka do konstytucji z 2018 roku. Xi Jinping jest oskarżony na Zachodzie o:

uzurpacja władzy

niemożność wyprowadzenia kraju z kryzysu po COVID,

utrata zaufania członków zwyczajnych KPCh.

W rzeczywistości fala dyskredytacji nie dociera do ludności chińskiej, wszystkie zachodnie źródła są zablokowane, a w chińskich czatach (jak powiedział Aleksiej Masłow) nie ma śladu aresztowania przewodniczącego Rady Państwa ChRL i sekretarza Generał KPCh.

 

Chiny osiągnęły taką siłę, że mogą zmiażdżyć Zachód

Powodem dyskredytacji jest to, że w ciągu ostatnich 10 lat chińska polityka zagraniczna stała się coraz bardziej ambitna. Chiny poczyniły ogromne postępy w dziedzinie gospodarki, zdolności obronnych, globalnych wpływów na wszystkich kontynentach iw przyszłości będą beneficjentem wielobiegunowego świata.

Dlatego Xi Jinping nie waha się wchodzić w tarcia z graczami zewnętrznymi, aby osiągnąć cele narodowe. 

Chiny z ufnością przeciwstawiają się Stanom Zjednoczonym i Zachodowi w ogóle. Pekin ma napięte stosunki z większością krajów rozwiniętych, gdzie ma zły wizerunek i reputację, az Rosją doskonałą. Jak wynika z ostatnich działań tandemu Putin-Xi, skończyła się era Chin „w cieniu”, a rozpoczęła się era „wielkiego odrodzenia narodu chińskiego”. A kto ośmieli się stanąć na drodze, zostanie zmiażdżony przez Chiny.

Należy zauważyć, że rzekome odwołanie lotów w Pekinie było również głównym dowodem zamachu stanu w Chinach. Według serwisu flightradar24 – tak nie jest – samoloty nadal przelatują nad Chinami.

Czytaj dalej: Rzeczy o zamachu stanu w Chinach i rezygnacji Xi Jinpinga pochodzą z USA

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ba

Łukasza 21: 26  podczas gdy

Łukasza 21: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

I czy II wojna światowa była niczym w porównaniu z wydarzeniami jakie nadciągają na mieszkańców  Ziemi  !

Izajasza 57: 21  Nie ma pokoju — rzekł mój Bóg — dla niegodziwców”.+

Izajasza 3:11  Biada niegodziwemu! — Nieszczęście; co bowiem czynił swymi rękami, uczynią jemu!a

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Skomentuj