W Chinach na boisku szkolnym wicher uniósł dziecko w powietrze

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Około 16:25 w dniu 20 kwietnia br. na stadionie przy jednej ze szkół podstawowych na terenie miejscowości Gansu w chińskiej prowincji Guachzhou pojawiły się nagle wiry pyłowe.  Wiatr uniósł ucznia w powietrze, co spowodowało, że chłopiec spadł z wysokości kilku metrów.

 

 

 

Lekarze, którzy szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, zdiagnozowali u dziecka niewielki uraz głowy, podaje agencja Xinhua, powołując się na kanał telewizyjny CCTV.

 

Świadkowie twierdzą, że wir na stadionie zarejestrowano trzy razy. Pierwszy raz powstał bezpośrednio wśród uczniów, bawiących się na placu. Jego wysokość oceniono na 30-40 metrów, a średnicę na 2-3 metry.

 

Nauczyciele zaczęli ewakuować dzieci, ale powstał drugi wir, który był szybszy i większy niż pierwszy. W powietrze poleciały plecaki i książki, co przyspieszyło ewakuację. Pojawił się jednak trzeci wir, który uniósł dziecko na dwie - trzy sekundy na wysokość 3 metrów. Chwilę potem chłopiec runął na ziemię, choć próbowała go jeszcze łapać policjantka, która przypadkowo stała obok.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj