W Chinach mężczyzna został wchłonięty przez zapadlisko

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W południowo-wschodnich Chinach doszło do niecodziennego zdarzenia. Przed mężczyzną idący chodnikiem nagle rozstąpiła się ziemia i wpadł do zapadliska. Wszystko na szczęście rozegrało się na oczach innych ludzi, którzy pomogli nieszczęśnikowi.

 

Zapadliska, zwane też lejami krasowymi, występują praktycznie wszędzie na całym świecie, ale przeważnie mają różne przyczyny. Najczęściej dochodzi do nich w obszarach gdzie znajduje sie duża piaskowca, który jest często wymywany przez wody podziemne.

 

Najsłynniejszy przypadek tego typu miał miejsce kilka lat temu na Florydzie, gdzie pechowy mieszkaniec, Jeffrey Bush został pochłonięty przez taki sinkhole wraz ze swoim łóżkiem i ślad po nim zaginął. Jednak zapadliska, które mogą też powstawać w obszarach zurbanizowanych, przeważnie są wtedy wywoływane przez działalność człowieka. To dlatego właśnie coraz więcej tego typu zjawisk występuje w rozwijających się w oszałamiającym tempie Chinach.

 

Bardzo często do takich zapadlisk, jak to, które pochłonęło mężczyznę w chińskim mieście, dochodzi na skutek awarii wodociągowych. Wtedy woda gromadzi się w jednym miejscu, tworzy się jama i w pewnym momencie dochodzi do jej ujawnienia. W tym wypadku fundament płyt chodnikowych nie utrzymał już człowieka i naraziło go to na ryzyko poważnych obrażeń.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj