W Chinach aż 60% wód gruntowych jest poważnie zanieczyszczona

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niedawno informowaliśmy, że ponad jedna piąta gruntów rolnych w państwie środka jest poważnie skażona. Okazuje się, że jeszcze gorsza sytuacja panuje w wodach gruntowych.

 

Według lokalnych mediów więcej niż połowa zbadanych wód nie nadaje się do spożycia. Zanieczyszczenie środowiska naturalnego budzi wiele niepokoju. Pekin ogłosił już jakiś czas temu, że trzeba to opanować.

 

Jednak nic na to nie wskazuje, że cokolwiek w tej materii może się zmienić, ponieważ nie widać woli lokalnych właścicieli do jakichkolwiek zmian. Skutkiem tego wielu mieszkańców Chin po prostu nie używa wody płynącej w kranach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika figa

 no nie wiem , nie wiem ,i

 no nie wiem , nie wiem ,i zimy jakoś nie widzieliśmy .......mam wrażenie , że cała zima z planety poszła sobie do Am płn , a w ogóle zimę to sobie oglądam na Discowery , żeby nie zapomnieć jak wygląda.........aczkolwiek za nią nie tęsknię......

Skomentuj