W chilijskiej dolinie znaleziono dinozaury i starożytne ptaki nieznane nauce

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Skamieniałości dinozaurów znalezione w chilijskiej Patagonii Według Journal of South American Earth Sciences należały do ​​gatunków, które wcześniej nie występowały w tym regionie.

 

Szczątki znaleziono w dolinie Las Chinas w południowym Chile, w pobliżu granicy z Argentyną. Jeden z dinozaurów został zidentyfikowany jako megaraptor. Te drapieżniki znajdowały się na szczycie łańcucha pokarmowego pod koniec okresu kredowego, 75-66 milionów lat temu. Mieli mocno zakrzywione zęby - według tej cechy naukowcy byli w stanie go zidentyfikować.

 

Inne skamieliny należały do ​​Unenlagiinae, dwunożnych dinozaurów spokrewnionych z welociraptorami. Badanie wykazało, że mają one niezwykłe cechy i mogą należeć do nieznanej wcześniej nauce grupy. Ponadto naukowcom udało się znaleźć w osadach szczątki starożytnych ptaków - enantiornitów i orniturinów. Te ostatnie są uważane za bezpośrednich poprzedników współczesnych ptaków.

 

Dolina Las Chinas nie jest obecnie najbardziej gościnnym miejscem do życia. Ale w czasach dinozaurów był obficie zaludniony przez archaiczną faunę i florę. Paleontolodzy zauważyli, że dolina jest uważana za jedno z najważniejszych złóż kopalnych w regionie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

To co - ktoś to tam podrzucił

To co - ktoś to tam podrzucił czy nałkowce najpierw wykluczają a potem się dziwią , że jednak jest pomimo , że oni wykluczyli.

Skamieniałości dinozaurów znalezione w chilijskiej Patagonii Według Journal of South American Earth Sciences należały do ​​gatunków, które wcześniej nie występowały w tym regionie

przybiegły krasnoludki , ulepiły i wypaliły !?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj