W centralnej części Włoch powstało duże pęknięcie ziemi

Kategorie: 

Źródło: Internet

W centralnej części Włoch zlokalizowano duże pęknięcie ziemi. Nastąpiło prawdopodobnie po tragicznym trzęsieniu ziemi, do którego doszło w zeszłym tygodniu.

 

Na znalezisko natknięto się gdy grupa naukowców z Uniwersytetu w Urbino. Po badaniach stanu uskoków tektonicznych w dotkniętych aktywnością sejsmiczną regionach, próbowano ustalić skutki i wyciągnąć z poczynionych obserwacji jak najwięcej wiedzy na przyszłość.

 

Włoscy eksperci twierdzą, że podczas takich badań można zdefiniować jak tworzą się przepaście i szczeliny. Dane porównuje się z tymi otrzymanymi z czujników sejsmicznych w epicentrum, a to pomoże uzyskać dużo informacji na temat tej nowej formacji geologicznej.

Długość pęknięcia to aż 25 kilometrów i przecina ono pasmo górskie w pobliżu szczytu Vettore wysokiego na 2,5 km. Jego szerokość wynosi obecnie od 20 do 30 cm. Geolodzy twierdzą, że są to pęknięcia i spowodowane trzęsieniami ziemi, do których doszło ostatnio.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro