W Calais zburzono meczet i szkołę w obozie imigrantów

Kategorie: 

youtube.com

Władze francuskie portowego miasta Calais spychają wzburzonych imigrantów do tzw. „dżungli”, aby usunąć ich ze strefy buforowej między obozem, a autostradą.

 


Francuzi zgodzili się, aby w „dżungli” funkcjonował meczet, kościół chrześcijański i szkoła. W ostatnich dniach zniszczono jednak te obiekty. Zlikwidowano też część namiotów, aby zmusić uchodźców do zamieszkania w specjalnie podstawionych kontenerach, donosi BBC.


W sumie do opuszczenia stref buforowych zmuszono około 1500 osób. W obozie w Calais przebywa około 4 tys. ludzi, w tym co najmniej 200 dzieci.


Wielu imigrantów próbuje dostać się do Wielkiej Brytanii przez tunel pod kanałem La Manche, wykorzystując przejeżdżające tam samochody i pociąg. Inni czekają na oficjalną zgodę do wjazdu na Wyspy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endriu Golota

Ja tu widzę systematyczne

Ja tu widzę systematyczne dolewanie oliwy do ognia choć by rozwalenie koparą  prowizorycznego meczetu odbieranie cennych rzeczy zapowiedzi deportacji aż się zastanawiam jak oni chca to zrobić?  brodacz im wcześniej powiedział że jak mnie wydalicie to zabije 10cu Szwedów Zastanawiam sie jak długo będą odwlekać dania rozkazu do ataku islamistom może do wiosny będziemy mieli względny spokój dopóki dołączy do nich  wielka wiosenna fala Będa zaiwaniać z Ukrainy przez Polskę do zamkniętych już granic niemieckich?

Portret użytkownika misiek

Uzbrojone w łomy i noże grupy

Uzbrojone w łomy i noże grupy imigrantów z wielkiego obozowiska "Nowa Dżungla" w Calais zaczynają atakować domy tamtejszych mieszkańców - alarmują lokalne władze. Uchodźcy próbują wdzierać się do wnętrza budynków. Niszczą również zaparkowane na ulicach samochody.
Mer miejscowości Marck w pobliżu Calais żąda sprowadzenia tam, na stałe, szturmowych oddziałów policji oraz zlikwidowania miejscowego parkingu dla ciężarówek, w których imigranci próbują się ukrywać. Już po raz drugi bowiem, wracające z parkingu grupy agresywnych uchodźców - uzbrojone  w łomy, metalowe pręty i noże - próbowały wedrzeć się do domów mieszkańców. Ludzie "barykadowali się" w środku, zamykając okiennice. Napastnicy wykrzykiwali też pogróżki pod ich adresem. Wezwani na miejsce policjanci rozpędzili napastników. Nikt nie został jednak aresztowany.
Oburzeni mieszkańcy alarmują, że migranci są bezkarni, a więc ataki mogą się powtórzyć. Funkcjonariusze przypuszczają, że uchodźcy próbują wchodzić do domów w poszukiwaniu żywności i pieniędzy. Kiedy wracają z parkingu dla ciężarówek, są często zdenerwowani faktem, że nie udało im się ukryć w tirach, żeby nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Oburzeni mieszkańcy alarmują, że migranci są bezkarni, a więc ataki mogą się powtórzyć. Funkcjonariusze przypuszczają, że uchodźcy próbują wchodzić do domów w poszukiwaniu żywności i pieniędzy. Kiedy wracają z parkingu dla ciężarówek, są często zdenerwowani faktem, że nie udało im się ukryć w tirach, żeby nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii.
 Wcześniej grupie uchodźców udało się wtargnąć na teren przedszkola w Marck. Żeby zapobiec tego typu wydarzeniom, wokół placówki, gdzie przebywają dzieci i w rejonie pobliskich szkół zostało wzniesione nowe ogrodzenia warte milion euro. 
Policjanci podkreślają, że podobne problemy istnieją również na obrzeżach samego Calais oraz w innych okolicznych miejscowościach.
http://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-imigranci-z-obozowiska-w-calais-wdzieraja-sie-do-domow-szuka,nId,2138544

 
 
 

 

Strony

Skomentuj