W bursztynie znaleziono gąsienicę sprzed 44 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/BG_Grace/status/1197772296599089152

Znaleziono gąsienicę, której wiek sięga około 44 milionów lat. Owad z pewnością należy do nieznanego gatunku naukowego i została znaleziony w bursztynie bałtyckim! Naukowcy natychmiast poinformowali o tak niesamowitym znalezisku. Odkrycie opisano w czasopiśmie Scientific Reports.

 

 

Eksperci nazywają tę skamielinę wyjątkową, a  mają do tego podstawy i jest kilka przyczyn, aby tak sądzić. Wiek znaleziska sięga 44 milionów lat, ale sama gąsienica jest bardzo dobrze zachowana. Ponadto eksperci otrzymali próbkę gąsienicy, która nie była wcześniej badana. Paleontolodzy stwierdzili, że gdyby ta gąsienica zamieniła się w motyla, tak jak być powinno, ten byłby ogromny.

 

Larwa motyla o wielkości około 5 milimetrów spadła na kroplę żywicy drzewnej i z czasem stwardniała. Z biegiem lat żywica zamieniła się w bursztyn, co pozwoliło zachować to zwierzę do dziś.

 

Prehistoryczna skamielina otrzymała nazwę Eogeometer vadens. Warto zauważyć, że motyle tego gatunku są uważane za jedne z największych wśród tych, które zostały zbadane przez specjalistów. Eksperci dodali, że dzięki temu odkryciu będzie można jeszcze lepiej poznać i zbadać proces ewolucji oraz uzyskać nowe dane dotyczące czasów starożytnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Normin

Pieprzenie o Helenie i robalu

Pieprzenie o Helenie i robalu – jak zwykle mistrzostwo… braffo!! …Aaaaa może nie w bursztynie… lecz w Krotoszynie /lub po prostu w Polsce/… nie 44 pierdyliony… tylko np rok 44… i nie zasrany robaczek… tylko PRAWDZIWA GĄSIENICA… i to jaka – 10 metrowa… i cooo… można? …Można jak się CHCE!!! 

Tylko że nie każdemu się chce!

https://historia.trojmiasto.pl/Stalowa-gasienica-z-czasow-II-wojny-znaleziona-pod-Gdynia-n96801.html  >>

„Ma prawie dziesięć metrów długości i pochodzi od Hetzera, niemieckiego działa samobieżnego z czasów II wojny światowej. >>

I tyle w temacie dla lemingów!

… A myślący niech jeszcze raz przeczytają fragment – „pochodzi od Hetzera, niemieckiego działa samobieżnego” … - to $$QQ..E $$Y.Y dekady całe łgały że napadły nas jakieś tajemnicze nazisty… a tu proszę jak wyszło ŻYDŁO z worka… niemiecka gąsienica, niemieckie działo… i niemcy sobie z nudów strzelający do naszych!!! Tylko sponsorzy ni hu hu nie byli niemcami… ale to temat zakazany… bo sami rozumiecie – STRASZNA CENZURA!!!

Skomentuj