W brzuchu martwego kaszalota znaleziono 29 kilogramów plastiku

Kategorie: 

Źródło: twitter

To bardzo smutne gdy widzi się tak jasne przykłady tego jakiej dewastacji dokonali ludzie w środowisku wodnym. Najnowszy tego dowód to zawartość żołądka martwego wieloryba znalezionego na plaży w południowej Hiszpanii. Okazało się, że miał w sobie aż 29 kilogramów plastiku!

 

Po otwarciu wnętrzności 10-metrowego martwego kaszalota eksperci z Centrum Wildlife Rescue El Valle znaleźli worki plastikowe, puszki, a także kilka kawałków lin i łańcuch. Eksperci doszli do wniosku, że wieloryb umarł, bo nie mógł strawić tego wszystkiego co połknął łowiąc kryl. Zasugerowano, że z tego powodu nastąpiła blokada jego układu pokarmowego, co doprowadziło ostatecznie do śmierci wieloryba.

Zawartość żołądka martwego wieloryba z Hiszpanii

Chociaż wiadomość ta dla niektórych może być szokująca, to w rzeczywistości nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że w oceanach co roku dostarcza się ponad osiem milionów ton plastiku. Gdy wyniki tej sekcji zwłok stały się znane, rząd prowincji, Murcja, w Hiszpanii, postanowił rozpocząć kampanię ostrzegającą przed niebezpieczeństwem używania jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Balrog

 

 

Kaszaloty nie jedzą krylu, więc albo to nie był kaszalot albo sugestia , że połykał plastik jedząc kryl jest błędna. generalnie ten waleń na zdjęciu napewno nie jest kaszalotem.

Portret użytkownika Balrog

 

 

Kaszaloty nie jedzą krylu, więc albo to nie był kaszalot albo sugestia , że połykał plastik jedząc kryl jest błędna. generalnie ten waleń na zdjęciu napewno nie jest kaszalotem.

Portret użytkownika Medium

Chociaż wiadomość ta dla

Chociaż wiadomość ta dla niektórych może być szokująca, to w rzeczywistości nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że w oceanach co roku dostarcza się ponad osiem milionów ton plastiku.

Jeżeli coś się dostarcza to komuś lub czemuś. 

Portret użytkownika Odważniak

Zdelegalizować plastik! I

Zdelegalizować plastik! I kosiarki! 

W takim Usa,  ludzie są tak głupi, że nie potrafią wszucić śmiecia do kosza nawet. Mieszkam koło sklepiku, przed sklepikiem jest kosz, a ja codziennie wydłubuje butelki, kubki i opakowania po batonach z moich pięknych jałowczyków. Fruwają te worki, ściągam z drzew, śmietnik wszędzie. Usa wygląda jak 4 świat, jak można żyć na śmietniku? Jak można być takim ignorantem i nie kontrolować tego, co się wyprodukowało? Jak można zaśmiecać okolicę? Dom? Chicago powinno się nazwać miastem latających śmieci.

Powiecie, ok, prawne rozwiązenia itd. Jednakże nie ma wyjścia, skoro ludzie są tak głupi, że żrą słodycze, opakowanie na wiatr, kubek po jakimś szejku w krzaki, styropian fru na trawnik. Nie ma wyjścia, zdelegalizować trawnik, albo szkoły, skoro nie uczą tam podstaw kultury.

Oglądam sobie filmy z lat 80 i 90, jeeeju, już wtedy w Usa był syf niewyobrażalny. Dobrobyt, Panie, w śmietniku. Dziękuję, wolę biedę i czyste lasy.

Mam ochotę załorzyć szwadrony śmieci, które będą wyłapywały śmiecących, na łańcuch i zbierać śmieci na golasa. Dwa tygodnie. Zaraz by się nauczyli kontrolować plastik.

Jesteśmy cywilizacją śmieci. Niewolnikami śmieci. Nie da się zrobić zakupów bez wyprodukowania sterty śmieci, i jak te durne barany, nosimy te śmieci w tę i z powrotem, ze sklepu do domu i ze śmieciami.. niewolnicy śmieci. Pokolenie młodzieży, zróbmy coś z tym problemem! Wykończyć mafię plastikową! 

Pamiętajmy, głosujemy portfelem. To, na co wydajemy pieniądze - producenci produkują. Osobiście unikam plastiku jak ognia.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Murzynowo Abdula Lejnamura to

Murzynowo Abdula Lejnamura to specjalna kultura, oni śmiecą systemowo w ramach wolności, to jest ich przejaw buntu przeciw tej cywilizacji handlarzy niewolnikami. Ich miejsce jest w afrika doić kozy i ru***ć capy. Nie nadają się tu, czego sami dają wyraz śmiecąc ci pod domem.

Skomentuj