W Brazylii złapano jednego z największych węży świata

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Robotnicy, budujący zaporę w stanie Pará w północno-wschodniej części Brazylii, rozbijali skały w okolicach miasta Altamira, gdy nagle coś przykuło ich uwagę. Okazało się, że to ogromny wąż.

 

W miejscu skąd dobiegały dziwne odgłosy znaleziono monstrualną anakondę. Gigantyczny wąż ważył aż 400 kilogramów, a długość jego ciała osiągnęła 10 metrów. W przekroju gad mierzył nawet metr średnicy. Z łatwością mógłby zjeść człowieka, a nawet kilku.

W tej chwili nie wiadomo, co stało się ze stworzeniem. Na filmie widać, że robotnicy, którzy znaleźli węża, zmierzyli go, zważyli i sfotografowali. Anakonda najprawdopodobniej została później przez nich uśmiercona. Jeśli do tego doszło, to dość smutna wiadomość. Rzadko kiedy udaje się bowiem znaleźć tak ogromne okazy żywe i to w ich naturalnym środowisku. Wcześniej, za największego złapanego węża w Brazylii uważano również anakondę, ale tylko 9-metrową.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika d...k

Szkoda tego węża , choć nie

Szkoda tego węża , choć nie przepadam za nimi , to takiego jak już i tak złapali , zmierzyli , zobaczyli, że kawał z niego bydlaka, to mogli mu zrobić naturalną jak najbardziej zagrode i pozwolić oglądać go w akcji Smile Zjebali sprawe 

Skomentuj