W Brazylii zawaliła się tama. Setki osób zaginionych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W brazylijskim stanie Minas Gerais doszło do katastrofy. W piątek zawaliła się tama w kopalni rudy żelaza, która należy do firmy górniczej Vale. Lawina błota wyrządziła spore zniszczenia. Potwierdzono już śmierć 9 osób, a około 300 wciąż uznaje się za zaginione.

 

Do zdarzenia doszło w zamieszkałej przez 39 tysięcy ludzi gminie Brumadinho. Tama uwolniła ogromne ilości błota, które rozlało się po okolicy, co wymusiło ewakuacje wśród lokalnej społeczności.

Służby ratunkowe z pomocą helikopterów aktywnie przeszukują miejsce katastrofy. Dotychczas udało się odnaleźć 9 ciał, a los około 300 osób pozostaje nieznany. Większość zaginionych do pracownicy firmy górniczej Vale, którzy w momencie zawalenia się tamy mieli przerwę obiadową.

Podobna tragedia miała miejsce w 2015 roku w mieście Mariana w stanie Minas Gerais. Dwie tamy obsługiwane przez firmy Vale i australijską BHP Billiton zawaliły się, zabijając 19 osób. Około 250 tysięcy ludzi straciło dostęp do wody pitnej. 60 milionów metrów sześciennych błota przedostało się do lokalnych rzek i Oceanu Atlantyckiego. Była to największa katastrofa środowiskowa w historii Brazylii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Jeśli dokładnie chcemy

Jeśli dokładnie chcemy zobaczyć jak będzie wyglądał koniec tej cywilizacji w sposób drastyczny - polecam oglądać jak płynie 'dorobek' ludzi z błotem lub tsunami - a ludzie na tym 'dorobku' się ratujący.  Jeden film dziennie. Już nie wygląda wtedy jak 'dorobek', a płynące wysypisko śmieci. To najwartościwsze filmy na jutubie ku przestrodze. I to jest łagodna wersja, gorszą będzie opcja gdy ludzie sami między sobą zaczną bić się o jedzenie. Są jeszcze filmy pozytwnie nakierowujące, ale tych każdy sam szukać powinien. Dwa dziennie.

Bo w  filmach fabularyzowanych ta zalewająca woda zawsze taka dziwnie ..krystalicznie czysta, no więc śpimy dalej.

 

Portret użytkownika Odważniak

System chciwości będzie trwał

System chciwości będzie trwał dopóki sami będziemy w nim uczestniczyć godząc się na wypełnianie kartek w urzędach, jedząc produkty obozów koncentracyjnych (bo taniej), chodząc do roboty i płacąc składki. Nie zmienimy systemu uczestnicząc w nim. 

Skomentuj