W Brazylii wybuchła epidemia Dengi

Kategorie: 

tierralatina.blox.pl

Od początku 2012 w Rio de Janeiro na terytorium Brazylii doszło do 50 tysięcy zakażeń niebezpieczną chorobą, Gorączką Denga. Do tej pory zmarło 12 osób.

 

Władze twierdza, że próg epidemiologiczny został osiągnięty w 300 przypadkach na 100 tysięcy mieszkańców. W ostatnich tygodniach rozpoczęła się pora deszczowa, co dramatycznie pogarsza sytuacje a ilość zachorowań rośnie.

 

Winę za to ponoszą głównie komary, Aedes Aegypti a obecność stojącej słodkiej wody jest warunkiem koniecznym dla rozwoju komarów.

 

W 2008 roku w Rio de Janeiro doszło do największej epidemii tej choroby. W samym pierwszym półroczu 2008 zanotowano 162 tysiące przypadków zarażenia dengą, z czego 123 śmiertelne.

 

Gorączka Denga to ostra choroba wirusowa przywieziona do Brazylii w XIX wieku przez imigrantów z Azji. W 1950 roku skutecznie ją zwalczono, ale wróciła w 1980. Na chorobę nie ma szczepionki. Każdego roku choroba zabija tysiące istnień ludzkich w regionach tropikalnych na całym świecie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj