W Brazylii sfilmowano wyjątkowo dużą anakondę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Anakondy powodują strach u ludzi z powodu ogromnych rozmiarów. Są to największe węże świata i chociaż anakondy nie są jadowite, ich zęby mogą spowodować poważne obrażenia.

 

Obszar występowania anakond jest szeroki, zajmuje prawie całą tropikalną część Ameryki Południowej. Żywią się głównie ssakami, ptakami, gadami lub rybami. Sam wąż rzadko zjada duże zwierzęta, ale małe często stają się jego ofiarami. Kolor skóry anakondy jest szaro-zielony z brązowymi plamami na plecach. Uważana jest za mistrza kamuflażu. Na przykład, w opadłych liściach olbrzym jest całkowicie niewidoczny.

 

Niektóre anakondy lubią mieszkać w pobliżu wiosek, polując na zwierzęta gospodarskie. Ataki na ludzi tych drapieżników nie są rejestrowane, ale wielu się ich boi. Dlatego jest tak wiele różnych fantastycznych opowieści o tych niesamowitych stworzeniach. Wszystko, co nieznane i straszne, zawsze przyciąga uwagę ludzi, a anakonda jest tego doskonałym przykładem (powstają filmy, regularnie prowadzone są badania, a wiele ekspedycji wysyłanych jest do ich siedlisk). Miejscowi polują na nie z powodu pysznego mięsa.

Anakondy uwielbiają cieszyć się słońcem, ale najlepiej czują się w wodzie. Dlatego najczęściej można je zobaczyć na powierzchni wody rzek. Film, nakręcony przez rybaka z Brazylii, pokazuje imponującą anakondę. Zoologowie twierdzą, że anakondy osiągają długość ponad 8 metrów. Jednak człowiek, który sfilmował gada, uważa, że ten konkretny okaz miał długość prawie 15 metrów.

Wąż właśnie przekracza rzekę i powoli znika w roślinności. Z reguły zwierzęta te nie są agresywne, a nawet słabo się bronią, gdy są atakowane. W sytuacji awaryjnej anakonda zanurza się w wodzie i przebywa tam dłuższy czas. Nie wydaje też głośnych dźwięków. Przedmiotowe zdarzenie, które zostało uwiecznione na filmie, miało miejsce w rzece Sukriu w południowo - zachodniej Brazylii.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj