W Brazylii odkryto tajemniczego wirusa z genami nieznanymi nauce

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Międzynarodowy zespół naukowców zidentyfikował nowego wirusa, zawierającego geny, które w przeważającej większości nigdy nie zostały udokumentowane w badaniach. Wirus został znaleziony w jeziorze Pampulha w brazylijskim mieście Belo Horizonte.

 

Jak wykazały badania, ponad 90% genów wirusa o nazwie Yaravirus (Yaravirus brasiliensis) są nieznane nauce. Naukowcy wykazali, że zaledwie sześć genów odznacza się dalekim podobieństwem do znanych obecnie genów wirusowych, które zostały zapisane w publicznych naukowych bazach danych.

 

W 2018 roku, w Brazylii odkryto Tupanvirusa – gigantycznego wirusa, występującego w ekstremalnych siedliskach wodnych. Wirusy tego typu określane są jako gigantyczne ze względu na ich ogromne kapsydy – otoczki białkowe, które otaczają wiriony. Gigantyczne wirusy posiadają bardziej złożone genomy, co daje im zdolność do syntezy białek, a tym samym do naprawy i replikacji DNA, transkrypcji oraz translacji.

Yaravirus nie jest gigantycznym wirusem, lecz jego pochodzenie pozostaje nieznane. Naukowcy nie potrafili określić, które znane nam wirusy mogą być blisko związane z Yaravirusem. Wiadomo jednak, że nowy wirus jest pasożytem ameby i prawdopodobnie nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Zdaniem naukowców, Yaravirus może być pierwszym odizolowanym przypadkiem nieznanej grupy wirusa atakującego ameby, lub potencjalnie odległym rodzajem gigantycznego wirusa, który mógł ewoluować w zmniejszoną postać.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

skoro genetyka jest tak

skoro genetyka jest tak zaawansowana to powinni już mieć lekarstwo na groźną chorobę pederastów, która objawia się halucynacjami, powodującymi u pedałów tym, że nie odróżniają waginy od odbytu i wkładają penisy w gó..no u drugiego chorego na pederastyzm oraz zboczeństwo picia moczu oraz jedzenia kupy w czsie stosunku!

Hiszpańska psycholog Elena Lorenzo została ukarana przez władze autonomicznego regionu Madrytu karą w wysokości 20 tys. euro. Grzywna to odpowiedź władz na działalność terapeutyczną, którą prowadzi Elena Lorenzo. Leczenie ma na celu wsparcie osób homoseksualnych i pomoc w wyjściu z homoseksualnych skłonności.Elena Lorenzo popadła w kłopoty prawne ze względu na zaangażowanie organizacji LGBT w Hiszpanii, które zaskarżyły najnowszą stronę internetową psycholog. Oburzenie tęczowych aktywistów było spowodowane deklaracją Lorenzo, która podkreślała, że prowadzi „terapie dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualnych”. Zajęcia, które prowadziła psycholog były określano jako „leczenie homoseksualizmu”. Działalność terapeutyczna wywołała skrajną reakcję aktywistów LGBT i doprowadziła do ukarania kobiety wysoką grzywną.Co ciekawe, Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu ludzkiej seksualności wytłumaczyła, że środki na opłacenie surowej kary otrzymała ze składek darczyńców, którzy stanęli w jej obronie. Psycholog miała zostać skazana za złamanie tzw. prawa chroniącego przed LGBT-fobią, które obowiązuje w regionie Madrytu. Warto dodać, że Lorenzo zapowiedziała, że nadal będzie prowadziła terapie reparatywne dla homoseksualistów, którzy chcą wyzwolić się ze swoich skłonności.Sprawa Eleny Lorenzo podzieliła w ostatnim czasie sojusznicze ugrupowania centroprawicy w regionalnym parlamencie Madrytu. Politycy konserwatywnej partii Vox zarzucali rządowi koalicji centroprawicowej Partii Ludowej i liberalnych Ciudadanos, że ukarali psycholog działając pod naciskiem tęczowego lobby LGBT.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Hmmm... To mi znowu

Hmmm... To mi znowu uświadamia jak mali i bezbronni jesteśmy Smile Tacy tyci, tyci maciupeńcy.Można rzec wręcz, że nasza obecnośc na Ziemi to spolt niesłychanie sprzyjających KARTOFLOM okoliczności.Ale jak wszystko i TO, do tylko czasu Smile Tak,tylko do czasu...Gatunków było już na Ziemi multum wiele no i....ich już dzisiaj NIMA... no NIMA ! Taka piękna dla nich była KATASTROFA

 

Nie upieram się przy moich przemyśleniach.Widzisz błedne rozumowanie?  To je popraw albo sam się popraw !

 

-------->  Cierpię na śtucznom inteligĘcję i nic tego nie wyleczy bo lubię. 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Wiadomo jednak, że nowy wirus

Wiadomo jednak, że nowy wirus jest pasożytem ameby i prawdopodobnie nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

 Nie ma co się martwić na zapas. Już się demokratyczni nókofcy postarają o to, żeby stanowił...
Szkoda byłoby demokracji zmarnować taką okazję...

Portret użytkownika docent

Jeszcze jedno.

Jeszcze jedno.

Czy znasz coś takiego jak znaczenie wyrazów w danym kontekście? Czy to jest już trudne do zrozumienia dla Was?

Przykłady:

zamek - jako budynek, w drzwiach, w bluzie (błyskawiczny)

strona - internetowa, w zeszycie, bierna lub czynna

zebra - przejście dla pieszych , zwierze

klucz- ptaków i do zamka

małpa- zwierze, ktoś kto sie głupio zachowuje

północ- kierunek(N) , godzina (12)

ślimak-zwierze, narząd w uchu

łazienki-miejsce w Warszawie, pomieszczenie w domu

Kawał -czegoś, żart

krówka-cukierek i zwierzę

guzik-od swetra i na klawiaturze

golf-sport i sweter

koń-zwierzę i mechaniczny

żuk-samochód i owad

koło-od roweru , figura geometryczna

pilot-do telewizora i w samolocie

mysz-do kompa, zwierze

Rakieta - latająca, paletka

Komórka - telefon, szopka

Portret użytkownika docent

Człowieku, jak się nie znasz

Człowieku, jak się nie znasz to nie pisz głupot!!!

Proces transkrypcji: proces powstawania RNA na matrycy NA nazywamy transkrypcją.Upraszczając jest to przepisywanie informacji genetycznej z jednego kwasu nukleinowego DNA na dugi RNA.

Skomentuj