W Brazylii nagle wyginęło ponad 500 milionów pszczół!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Liczne badania wskazują, że to pestycydy odpowiadają za masowe wymieranie pszczół. Potwierdzają to najnowsze doniesienia z Brazylii, gdzie odnotowano śmierć ponad 500 milionów owadów na przestrzeni zaledwie trzech miesięcy.

 

Niepokojące zjawisko wystąpiło w czterech stanach. W samym Rio Grande do Sul wyginęło aż 400 milionów pszczół. Aldo Machado, wiceprezes brazylijskiego stowarzyszenia pszczelarskiego w stanie Rio Grande do Sul powiedział, że jego kolonia została zdziesiątkowana w ciągu 48 godzin, gdy u niektórych pszczół zauważono pierwsze oznaki choroby.

Z przeprowadzonych badań laboratoryjnych wynika, że winne są pestycydy, a konkretnej neonikotynoidy i fipronil, których stosowanie w Europie jest zakazane. Zresztą nie jest to pierwszy raz, gdy naukowcy mówią o szkodliwym wpływie pestycydów na kolonie pszczół.

 

Brazylia jest obecnie największym importerem pestycydów na świecie. W ciągu zaledwie trzech lat zarejestrowano tam 193 środki zawierające chemikalia, które są zakazane w Unii Europejskiej. Choć związek między pestycydami a masową śmiercią pszczół wykazano w wielu badaniach, Brazylia w ostatnich latach rozpowszechniła stosowanie chemii w uprawach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Skoro już wiadomo ,że te czy

Skoro już wiadomo ,że te czy inne substancje czynne w "pestycydach" są wysoce szkodliwe a ich użycie zostało w UE zakazane (!) właśnie dlatego ,że m.in trują pszczoły , to DLACZEGO wciąż się je produkuje i co więcej (!) eksportuje do mniej rozwiniętych krajów nie zdających sobie sprawy z ich szkodliwości ?! Dlaczego chciwość i polityka pieniężna wciąż bierze "górę" nad zdrowym rozsądkiem i dobrem wspólnym jakim jest nasza ziemia i jej fauna !? Podobnie rzecz wygląda z żekomą ekologią przemysłową krajów europejskich , które szczycą się "niskoemisyjnością" podczas gdy swoją "brudną" produkcję przenoszą do krajów biednych , gdzie nikt nie dba oto co leci z komina , wpływa do rzeki i przedostaje się do gleby bo muszą utrzymać niską cenę by pośrednicy i ich zleceniodawcy mogli budować swoje kapitałowe imperia ! Hipokryzja , obłuda i zakłamanie jest tak przeogromna ,że tylko TOPÓR jest w stanie to powstrzymać !

Portret użytkownika еuklidеs

Coś jest nie tak. Nagle

Coś jest nie tak. Nagle przyszło oświecenie, że winne są pestycydy? Wszyscy pamiętamy jak politnaukowcy dumali dlaczego umierają pszczoły, stawiali tarota, doszukiwali się złego ułożenia planet i ni ch...a nie wiedzieli czemu umierają. Co się stało? Monsanto ostatecznie sprzedane Brazylijczykom? A może chodzi o coś więcej. Może będą masowo umierać od 5G, więc można poświęcić pestycydy... Nigdy nie nauczę się żyć w tym fałszu, który jest jak pestycyd...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Racja, jest wiele kiedyś było

Racja, jest wiele kiedyś było niewiadomych... Podstawmy za te niewiadome "fałsz" i zobaczmy co wyjdzie. Zajrzyjmy od twego artykułu sprzed 10 lat

Co właściwie dzieje się z pszczołami? Nikt nie potrafi na to jednoznacznie odpowiedzieć. Pszczelarze mówią, że pszczoły po prostu znikają (CCD)

O tym właśnie pisałem. Ci co mają jako taką pamięc, pamiętają o "tajemniczych czynnikach" zabijających pszczoły... Taki był wydźwięk sieczki informacyjnej z tamtych czasów. Oczywiście ja dobrze wiedziałem, co zabija pszczoły, jednak od kształtowania opini publicznej mamy politnaukowców... Opinia politnaukowca z twojego artykułu sprzed 10 lat:

"Rzeczywiście, ubywa tych owadów, zwłaszcza po ciężkiej zimie. Nie obarczałbym jednak głównym ciężarem winy chemii używanej w rolnictwie."

Aż tu nagle w 2019 mamy wysyp artykułów o pestycydach zabijających pszczoły. Okazuje się, że można nawet zrobić badania laboratoryjne czego nie udawało się dokonać przed 10 laty... Winne są pestycydy, a jakże(!), wiadomo nawet jakie.

winne są pestycydy, a konkretnej neonikotynoidy i fipronil, których stosowanie w Europie jest zakazane

Na pewno nie ma to związku z tym, że Unia zaledwie rok temu, w kwietniu 2018 wymyśliła zakaz stosowania tych pestycydów....

"Zakaz stosowania neonikotynoidów: smutny dzień dla rolników i niekorzystne rozwiązanie dla Europy" https://www.bayer.com.pl/pl/media/zakaz-stosowania-neonikotynoidow-smutny-dzie-dla-rolnikow-i-niekorzystne-rozwiazanie-dla-europy.php

Także, jak czegoś nie wiesz albo nie rozumiesz, to na tym świecie, dla swojego dobra załóż, że to co Ci podają to fałsz. Czysta statystyka....

Portret użytkownika 3plabc

Dobrze wiedzieć. Wniosek żeby

Dobrze wiedzieć. Wniosek żeby unikać płodów rolnych z Brazylii, pewnie kawa i banany też pryskane... naje się człowiek tego świństwa, a w nocy świeci jak Czarnobyl. Lepiej chyba pościć, bo można szybko skończyć jak te pszczoły.

Portret użytkownika Kangur.

gorzej że nic z tym nie robi.

gorzej że nic z tym nie robi.

...i nie zrobi Maksiu, po to Stwórca dał nam wolną wolę, byśmy sami zrobili z tym porządek, niszcząc niszczycieli Świata tzw. pasożydów. Przecież gdyby On to załatwił, gdzie byłaby nasza wolna wola?

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Max 1983

Ja te fragmenty o wolnej woli

Ja te fragmenty o wolnej woli to chyba musze zapisywać żeby potem wklejać, bo to sie nudne robi...jaka wolna wola kangur??Wiesz na czym polega wolna wola?To taka sytuacja że czy będe ru...ł dziwki, czy cale życie obracał mężatki, czy będę uczciwy i z jedną żoną na wieki wieków to Bóg mnie za to nie osądzi ....a co najwyżej weneryka dostanę, jeśli wybiorę pierwsze opcję(choć można być wiernym, a laska cię kantem puści i tym sposobem zaliczysz weneryka ,bo to taka sprawiedliwość).No chyba że własnie w takiego Boga wierzysz, a pojęcie wolnej woli nie zaczerpnąłeś z treści biblijnych. a jest to twoje przemyślenie .Bo gdy o wolnej woli mówi mi katolik to ataku śmiechu dostaję.Masz wolną wolę katoliku i przy okazji 1500 rzeczy ktorych nie rób.Przecież to nie tylko przykazania ,tam znajdziesz więcej zakazów niż ja mam włosow na głowie(a mam od groma)

Masz Maksiu wolną wolę rzecze Bóg ,ale jeśli zrobisz to ,to i tamto, to ci tak dupę będę grzał przez cale wieki że pożałujesz iż cię stworzyłem.Kiedyś ojciec zrobił szaszłyki dla znajomych, wszystko zostawił na szafce i poszedł,gdy wrócil zastał naszego owczarka niemieckiego jeszcze sie oblizującego po tym obiedzie...co się działo potem nie opiszę ,tak czy siak teoretycznie piesek miał wolną wolę mógł zjeść, ale źle na tym wyszedł.

Arya napisał nie ma wolnej woli jest wolny wybór i to już mi lepiej brzmi ,ale to nadal nie zmienia faktu że konsekwencje naszego wyboru mogą być tragiczne dla innych ludzi i czemu inni mają ponosić odpowiedzialność za nasze błędy??Moim zdaniem "szef"powinien internewniować.To jak z ziemskim prawem ,chcesz mieć samochód??OK nie ma problemu ,ale jak się upijesz i wejdziesz za kółko to do pierdla zanim kogoś zabijesz. Mówiąc któtko masz wolny wybór ,ale jeśli źle wybierzesz to raz uchronię innych przed twoim idiotyzmem ,a dwa sobie pogadamy!!! .Jeśli jest jakiś inteligentny stwórca to powinien choć w małym procencie czuć sie odpowiedzialny za to co stworzył i kontrolowac sytuację zanim się wszyscy wykończymy nawzajem .Jaki był sens coś stworzyć, a teraz patrzeć jak to niszczeje....co jakaś sadystyczna zabawa?Taki piroman ,sadysta ??Mam nadzieje że przynajmniej nie ma orgazmu patrząc na cierpienia niewinnych!!!!

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Arya

Arya napisał nie ma wolnej

Arya napisał nie ma wolnej woli jest wolny wybór 

To jest tak, że wybór jest. Możesz na przykład włożyć palec do kontaktu, bo masz wybór to zrobić lub tego nie zrobić. To, że cię prąd kopnie, to skutek owego wyboru.  Wybór sam w sobie oznacza, że będą konsekwencje jego wyboru,  a czy będą pozytywne, negatywne czy ewentualnie neutralne zależy od tego, co wybierzemy. Co do woli to sam napisałeś, jak to jest, więc przykładów nie będę podawał.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj