W Brazylii gigantyczne anakondy zaczęły wpełzać do miast

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Anakondy są jednymi z największych węży na świecie i żyją w Ameryce Południowej, w tym w Brazylii. Chociaż są uważane za drapieżniki i mogą stanowić pewne zagrożenie dla ludzi, to nie są uważane za niebezpieczne dla człowieka, chyba że zostaną sprowokowane.

 

W Brazylii żyją dwie gatunki anakond: zielona anakonda i żółta anakonda. Zielona anakonda, która jest większa i cięższa, występuje w wilgotnych tropikalnych lasach deszczowych, a także w rzekach i bagnach, gdzie poluje na małe ssaki, ryby i ptaki. Żółta anakonda, mniejsza i łatwiejsza do spotkania, zamieszkuje tereny trawiaste i podmokłe, gdzie żywi się gryzoniami i innymi małymi zwierzętami.

 

Gigantyczna anakonda poważnie przestraszyła mieszkańców okolic miasta Bonito w Brazylii. Monstrualnego drapieżnika zaobserwowano 11 marca 2023 r. Naukowcy powiedzieli, że gad udał się do miasta po tym, jak ulewne deszcze wypędziły go z dżungli. Anakonda o długości około 6 metrów przestraszyła mieszkańców rejonu Solar dos Lagos w Bonito, 279 km od Campo Grande.

 

Inną anakondę tej samej wielkości - około 6 metrów - widziano w kanalizacji w środę 8 marca również w pobliżu budynku mieszkalnego w Bonito w brazylijskim stanie Mato Grosso do Sul. Chociaż anakondy nie stanowią poważnego zagrożenia dla ludzi, to nadal powinny być traktowane z ostrożnością, zwłaszcza gdy są spotykane w dzikiej przyrodzie. W przypadku spotkania z anakondą, należy zachować spokój i unikać sprowokowania węża.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Emeryt

Ile kotletów wychodzi z

Ile kotletów wychodzi z jednej anakondy i czy ciężko się skórę usówa?

Miejscowi jak to czytają to mają polewkę! Darmowy gril wpadł na obiad! 

Somsiada mówił mi na wakacjach że jak autem dzika trącili to go za 20 minut nie było!

Portret użytkownika syriues

Ciekawy temat.Odsluchalem

Ciekawy temat.Odsluchalem całość i wlasciwie to mozna bylo sie tego spodziewać. Apollyon.Jaki ojciec taki syn.Jego ojciec tez wedlug Biblii i innych zapiskow nie chciał ludzi ratowac przed potopem. Myślę, ze mogli rownie dobrze nas nie tworzyć, to bylby klopot z glowy i wygineliby oni również. A teraz jezeli to prawda musza sie ukrywać, bo byloby zle dla nich.

Portret użytkownika Medium

Wszystkie te badawcze seanse

Wszystkie te badawcze seanse hipnotyczne są ciekawe, a już szczególnie atrakcyjne, gdy Słońce przez Neptun przechodzi - wyśmienita okazja dla rozluźnienia, relaksu.

Patrząc na inne materiały, tj. opowieści podróżników na inne planety, można skonstatować, że realne podróże kosmiczne odbywają się poprzez portale, a nie z użyciem rakiet i statków kosmicznych.

Myślę, ze mogli rownie dobrze nas nie tworzyć, to bylby klopot z glowy i wygineliby oni również.

Dużo ludzi zginęło, ale daleko nie jedyny Noe się uratował. Tak więc nie trać nadziei, żeś urodzony a nie stworzony Wink

Portret użytkownika drako_tr

Powitanko Medium  

Powitanko Medium *smile* 

Mam wielką prośbę, czy mogłabyś streścić zapodany materiał?...no siadałem do niego z 5 razy, i za każdym razem, gdy pani prowadząca dolicza do trzech, to odpływam *biggrin* 

Nie no, żartuje, ale jak spojrzałem na czas, to naprawdę doznałem "oszołomienia" *biggrin*

Portret użytkownika Medium

Najciekawszy polski seans na

Najciekawszy polski seans na zadany temat: CERN. Przed odpłynięciem ratuje zwiększenie tempa. Tego nie da się streścić.

Tego się nie ogląda do końca, bo ostatnie ok. 20 minut to doklejony fragment z Calogeri Griffasi, człowiek asekuruje się i tyle.

P.S. A ta miła pani twierdzi, że wszystkie kataklizmy są skutkiem sztucznie wywołanym. Wysłuchaj kilka minut.

Portret użytkownika Nomen - Omen

Brazylijscy naukowcy znajdują

Brazylijscy naukowcy znajdują przerażające plastikowe skały na odległej wyspie - (Artykuł z dnia 15-03-2023 w języku angielskim)

Geologia brazylijskiej wulkanicznej wyspy Trindade fascynuje naukowców od lat, ale odkrycie skał wykonanych z plastikowych szczątków w tej odległej ostoi żółwi wywołuje niepokój. Stopiony plastik splotł się ze skałami na wyspie, położonej 1140 km (708 mil) od południowo-wschodniego stanu Espirito Santo, co według naukowców jest dowodem rosnącego wpływu człowieka na cykle geologiczne Ziemi. Jest to jednocześnie nowe i przerażające, ponieważ zanieczyszczenie dotarło do geologii – powiedziała Fernanda Avelar Santos, geolog z Federalnego Uniwersytetu Parany. Miejsce, w którym znaleźliśmy te próbki plastiku, jest trwale zachowanym obszarem w Brazylii, w pobliżu miejsca, w którym żółwie zielone składają jaja – powiedział Santos.

"Brazilian researchers find terrifying plastic rocks on remote island" - (Text 15-03-2023)

https://www.dailymail.co.uk/wires/reuters/article-11863363/Brazilian-researchers-terrifying-plastic-rocks-remote-island.html?ns_mchannel=rss&ns_campai...

===

Skomentuj