W birmańskim bursztynie znaleziono setki owadów sprzed 100 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zoolodzy z Niemiec odkryli ponad kilkaset owadów, które utknęły w żywicy około 100 milionów lat temu. Odkrycia dokonali pracownicy Instytutu Zoologii i Badań Przyrody Leibniz Berlin, którzy zbadali bursztyny znalezione w Birmie. Studiowali oni duży ich zbiór i identyfikowali unieruchomione w nim stworzenia.

 

Przy okazji udało się odnaleźć kilka wcześniej nieznanych gatunków pająków, oraz fragmenty piór i ogonów upierzonych dinozaurów. Odkryto również przedstawicieli kilku wymarłych grup owadów. Jednak najbardziej imponujące było odkrycie nowych gatunków stonóg.

 

W birmańskim bursztynie odkryto łącznie ponad 450 stonóg, które mają około 100 milionów lat. Zidentyfikowano 16 gatunków, z których trzy były dotychczas nieznane. Pozostałe znalezione 13 gatunków nadal żyje na Ziemi.

 

W badaniach naukowcy posłużyli się tomografią mikrokomputerową. Ta technologia skanowania wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do tworzenia trójwymiarowego obrazu. W ciągu najbliższych kilku lat nowo odkryte gatunki zostaną dokładnie opisane i porównane z istniejącymi. Pomoże to ustalić, jakie zmiany morfologiczne zaszły w ciągu ostatnich 100 milionów lat.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika nop

Z objawień Św. Katarzyny

Z objawień Św. Katarzyny Emmerich: 

"Jezus powiedział faryzeuszom, że obecnie świat 4028 
lat stoi; kiedy zaś słyszałam Jezusa to mówiącego, miał sam lat 31" . 

Ciekawe  skąd wam się wzięło tyle tych milionów. :))  

Portret użytkownika Józek sprzedawca bluzek

Według mnie żadna rzecz

Według mnie żadna rzecz materialna nie może przetrwać 100 milionów lat ani też więcej czy nawet mniej, gdyż...przecież przeczą temu prawa fizyki. Żaden atom nie mógłby przez tyle czasu utrzymać takiego poziomu energetycznego, bo przecież jak wiemy z fizyki, żadna energia nie trwa wiecznie i nic się nie bierze z niczego. Nikt nie bierze pod uwagę rozkładu atomów, bo...jest on niemożliwy do zaobserwowania. A datowanie węglem C4 może mieć charakter logarytmiczny a nie liniowy, czyli im starszy przedmiot tym szybciej następuje rozkład izotopu. 

Portret użytkownika aga aga

Aaa niemieccy zoolodzy.. a

Aaa niemieccy zoolodzy.. a niemieccy historycy tez mają swoje daty i prawdę objawioną. Znajomy Słowak chodził do niemieckiej szkoły na Słowacji i powiedział, że tam na historii nie uczyli o II wojnie światowej.. 

Portret użytkownika Endymion

Ewolucja nie wyklucza kreacji

Ewolucja nie wyklucza kreacji i na odwrót.

Dobrym przykładem na ewolucję jest jezioro Tanganika. Ciekawy artykół tutaj: https://tropheus.com.pl/historia-jeziora-tanganika-od-powstania-az-do-dzisiaj/

Niedaleko jeziora Tanganika jest jezioro Malawi gdzie ryby paszczaki/pielęgnice inaczej wyglądają.. z jednego prapszodka wytworzyły się te same hierarchie od glonożerców po drapieżniki, ale oddzielone od siebie w wyglądzie różnią się..

To jest moim zdaniem dowód na ewolucję. Co do kreacji, to już prawie ludzkość potrafi klonować i tworzyć /kreować.. nie znamy jeszcze całego DNA, ale wyobrażam sobie cywilizację o 1000lat bardziej zaawansowaną, gdzie drukarka DNA jest dostępna nawet w markecie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj