W biednej Wenezueli po niemal 30 latach powróciło polio. Potwierdzono właśnie pierwszy zgon

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wenezuela zmaga się z poważnym kryzysem, który dotyka dosłownie całe państwo. Gospodarka praktycznie upadła, nie ma pieniędzy, żywności i już dawno zapanowałby totalny chaos, gdyby nie lojalna armia. Teraz Wenezuelczycy mają kolejny problem – wszystko wskazuje na to, że powróciła groźna choroba zakaźna, której nie było tam od wielu lat.

 

Choroba Heinego-Medina, znana również jako polio, doprowadziła do zgonu 3-letniego dziecka w stanie Delta Amacuro. Jest to pierwszy potwierdzony przypadek w Wenezueli od 1989 roku. Okazało się, że dziecko nie zostało zaszczepione na tę chorobę.

Jak podają media, Delta Amacuro to tylko jeden ze stanów, w którym zaczyna brakować szczepionek. Rząd nie ma pieniędzy, aby zakupić nowe. Wśród mieszkańców zaczynają szerzyć się choroby, takie jak malaria, odra, gruźlica i błonica. Dodajmy do tego biedę, głód oraz niedobór podstawowych leków – wszystkie te czynniki pogłębiają sytuację humanitarną.

 

Trudno przewidzieć, czy Wenezuela ma jeszcze jakiekolwiek szanse, aby poprawić swój los. Minimalne miesięczne zarobki mieszkańców wynoszą około kilka polskich złotych. Pieniądz jest tam praktycznie bez wartości, dlatego pracownicy często otrzymują bony żywieniowe, choć w sklepach brakuje jedzenia. Wenezuelczycy masowo emigrują do sąsiednich państw, niczym z pogrążonej wojną Syrii. Władze poinformowały niedawno, że inflacja w Wenezueli jest na rekordowo wysokim poziomie 24500%. Jedyne, czym mieszkańcy mogą się pochwalić, to ropa naftowa, która jest tam dostępna praktycznie za darmo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika misiek

Ojej, jedno dziecko zmarło, a

Ojej, jedno dziecko zmarło, a co pisali, gdy  w Indiach po szczepiniach polio dzieci zostały sparalizowane i wiele zmarło, nic, woda w usta póki zdesperowani rodzice nie zaczęli zabijać szczepionkarzy. Zamiast napychać kasę koncernom zacząć od żywienia dzieci, bo głód powoduje osłabienie i podatnosć na wszelkie infekcje.

Portret użytkownika euklides

Co okazało się jednak, że

Co okazało się jednak, że koleś z czerwonym beretem na głowie nie potrafi wyhodować kukurydzy dla wszystkich, nie umie produkować aut i telewizorów, a do tego nie jest lekarzem? Ci którzy coś potrafili zostali wywaleni albo sami spie...li z kraju, a ropą niestety się nie najedzą.

Portret użytkownika Winford

Zamiast pomagac biednym

Zamiast pomagac biednym ludziom to znow rozprzesztrzeniaja naukowcy wirusy by wspólnie z koncernami zarabiać na szkodliwych szczepionkach!! Dobre wytlumaczenie- bo ..bieda ! Chyba dla idiotów bezmozgowych. Tam gdzie bieda tam maja szansę ludziom kit wpychac do glowy,że to przez nieszczepienie ! Diabeł jest przewrotny.

Portret użytkownika Medium

Ludzie z biedy niedożywieni z

Ludzie z biedy niedożywieni z brakami odpornościowymi szczepienia przeżyją bardziej boleśnie, a to szczepieniami wywołamy epidemię!

Bo jeśli już szczepić, to w pełni zdrowego człowieka, wtedy chociaż ma szansę się wybronić.

Portret użytkownika alojzy

A teraz jestem ciekawy jak

A teraz jestem ciekawy jak bieda, brud, niedożywienie i brak higieny w kraju na drugim końcu świata posłuży jako argument za wprowadzonym przymusem szczepień na wujwieco w Polsce pod karami $$, więzienia i odebrania dzieci.

Portret użytkownika dd

Czy ten kraj niszczy się sam

Czy ten kraj niszczy się sam z siebie czy ma wsparcie w destrukcji?

Dlaczego nie zostaną zaangażowane wszelkie dostępne siły państwowe, czy wojskowe które pozwolą im stanąc na nogi? Czy ktoś ma interes w takiej sytuacji? Dlaczego UE nie obraduje jak faktycznie można im pomóc?

Jak w XXI w. jeszcze można dopuścić do takiej sytuacji?

Portret użytkownika majster

Dlaczego Polska nie kupuje

Dlaczego Polska nie kupuje ropy z Wenezueli? Mysle ze przy takim zalamaniu gospodarczym mozna by bylo wynegocjowac dosyc niska cene. Jest tylko jeden problem nasz szeryf z usa niestety na to nie pozwoli, on rylko czeka na przewrot w Wenezueli zeby zainstalowac tam swoj marionetkowy rzad.

Strony

Skomentuj