W Belgii po raz pierwszy uśmiercono dziecko

Kategorie: 

Źródło: tg

Belgijscy lekarze poddali eutanazji nieuleczalnie chore dziecko – to był pierwszy raz od czasu przyjęcia ustawy z 2014, upoważniającej do stosowania tej procedury dla dzieci w każdym wieku, podaje Reuters.

 

 

Na temat zdarzenia wypowiedział się Wim Distelmans, szef Komisji Federalnej. Distelmans nie ujawnił jednak żadnych danych na temat wieku dziecka, ani choroby, na którą cierpiała ofiara.

 

Belgia zalegalizowała eutanazję dla dorosłych w 2002 roku. Obecnie jest jedynym krajem na świecie, gdzie dozwolone jest zakończanie życia nieuleczalnie chorych dzieci w każdym wieku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Ja również popieram eutanazję

Ja również popieram eutanazję, zwlaszcza osób cierpiących i ciężko chorych bez szans na wyzdrowienie lub normalne funkcjonowanie i nieważne w jakim wieku one są. Pdobne zdanie mam o eutanazji osób ciężko umysłowo chorych i na siłę utrzymywnych na nasz koszt kaleków.

W Polsce wprawdzie eutanazja jest nielegalna, ale bez problemu można ją wykonać samodzielnie. Procedura jest całkowicie bezbolesna i w 100% skuteczna...całość sprzętu potrzebnego do wykonania to około 200 pln i dzięki temu możemy sami z godnością odejść lub pomóc innym godnie odejść.

Eutanazję taką wykonuje się przy pomocu helu lub azotu. Potrzebny sprzęt, to mała butla wyposarzona w zawór, napełniona helem lub azotem (na Allegro koszt takiej nabitej gazem butli to ok. 170pln), worek foliowy na głowę, gruby przewód gumowy, który doprowadzi hel do worka zakładanego na głowę i taśma klejąca do uszczelnienia konstrukcji na obu końcach i worka na głowie.

Kilka oddechów helem lub azotem powoduje, że zupełnie bezboleśnie usypiamy, a dalsze oddychanie po 2-3 min powoduje śmierć przez uduszenie. Jest to 100% skuteczne. Na YouTube pełno jest filmów, ja kto wykonać, wystraczy wpisać frazę "eutanazja helem".

 

Portret użytkownika obirzona

Jeżeli tak się na tym znasz

Jeżeli tak się na tym znasz to może dołączysz do grona youtuberów i zademonstrujesz. Włączysz kamerkę, zrobisz opisywane czynności i nagrasz. Poprosisz wcześniej mamę żeby później to nagranie wrzuciła do neta... powinna być zadowolona i dumna ze swojego upośledzonego i durnego synka, że załatwił sprawę za Nią Smile z drugiej strony widać, że nie masz własnej rodziny i dzieci. Gdybyś miał własne dzieci bardziej byś czuł emocjonalne przywiązanie do dziesiątka i ciągle byś wierzył w to iż wyzdrowieje. Bo tu nie chodzi o wiare w Boga, tylko o to by mieć wiare i nadzieję, że Twój mały skarb wróci do zdrowia i będzie wszystko dobrze. Ale jak się nie ma dzieci tylko jest się gówniakiem,  to się nie ma ci dziwić. Chociaż z drugiej strony może masz dzieci, rodzinę i w momencie kryzysu zdrowotnego Twoich bliskich zamiast Im pomóc po prostu byś Ich zabił bo inaczej tego Nie można nazwać, oczywiście w imię uciecia im męki, a tak naprawdę to miałbyś problem z głowy, bo po co opiekować się bliskimi jak lepiej się Ich pozbyć. Nie życzę Ci byś musiał taka decyzje podejmować tym bardziej w kwestii swoich dzieci!! Pieprzony ignorant,żeby Ciebie się tak pozbyli.

 

Portret użytkownika bubus

co ma eutanazja do naturalnej

co ma eutanazja do naturalnej śmierci?

przesadzamy przedłużając życie na siłę, ale sztucznie uśmiercać to niestety morderstwo

dziecko nieuleczalnie chore przytrzymywane respiratorami i maszynami- po prostu odciąć sztuczne opcje podtrzymywania życia i pozwolić zobaczyć czy wyzdrowieje czy nie, czy natura sie wzmocni czy takie dziecko lub osobę dorosłą po prostu uśmierci

wtedy tak- zbawienne, pojawi się w zdrowym ciele

ale jeśli przyspieszy się proces śmierci to można skrócić pewne ważne lekcje które mają się odbyć

i się odbywają- np lekcja czy ja mam decydować o śmierci
popatrzmy nawet na nasze domowe zwierzęta

komu tak naprawde pomagamy jak nie sobie, by uwolnić się od widoku cierpienia i obowiązku opieki

 

Portret użytkownika figa

 Uważam to za akt

 Uważam to za akt miłosierdzia . W momencie , kiedy przychodzi straszny ból i cierpienie i nie można już pomóc , należy zakończyć mękę . Uważam , że nie ma nic uszlachetniającego w chorobie  , to są wymysly kacyków kościelnych , które lubują sie w cierpieniu  . Dla mnie takie cierpienie to męki psychiczne i upokorzenie . Nie ma nic budującego w podcieraniu komuś tyłka . Utrzymywanie takiego cierpienia na siłę jest nieludzkie . Popieram eutanazję jako humanitarną pomoc nieuleczalnie chorej istocie . I mam to w dupie , jak się  komuś nie podoba .

Portret użytkownika b@ron

eutanazja nigdy nie będzie

eutanazja nigdy nie będzie aktem miłosierdzia...ciężko chorzy bez nadzieji na wyzdrowienie, cierpiący, powinni mieć jak najbardziej wybór czy chcą dalej cierpieć czy nie, ale nikt nie powinien za nich podejmować decyzji...piszesz "Nie ma nic budującego w podcieraniu komuś tyłka" gdy się urodziłaś, ktoś ci ten tyłek podcierał przez pare lat... chciałabyś by ktoś wtedy przyszełby z takim "aktem miłosierdzia" ? świat jest cholernie niesprawiedliwy a żeby tak wydawać wyroki śmierci na tych co się sami bronić nie potrafią trzeba nie mieć uczuć... czasem tacy ludzie posiadają cechy które trudno spotkać u zdrowych...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj