W Bangladeszu ISIS przyznało się do zamordowania kolejnego intelektualisty „za szerzenie ateizmu”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Odpowiedzialność za zabójstwo profesora uniwersytetu w Bangladeszu wzięła na siebie grupa bojowników ekstremistycznego  „państwa islamskiego".

 

 

 

W oświadczeniu dżihadyści podali, że 58-letni nauczyciel angielskiego Rezaul Karim Siddique został zabity „za propagowanie ateizmu", donosi CNN.

 

Profesor został zasztyletowany w drodze do pracy, gdy czekał na autobus na przystanku autobusowym w pobliżu swojego domu.

 

Policja informuje, że o zabójstwo podejrzewa lokalnych islamistów, którzy wielokrotnie atakowali osobistości życia publicznego w Bangladeszu.

 

Siddique brał udział w kilku programach kulturalnych i zorganizował szkołę muzyczną w miejscowości Bagmara wbrew islamistom. Pisał wiersze i opowiadania, a także był redaktorem magazynu literackiego. Zdaniem znajomych, intelektualista nie wypowiadał się na tematy religijne.

 

W ostatnich miesiącach w Bangladeszu zginęło wielu ludzi nauki i blogerów, zwolenników urządzania świeckiego państwa.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj