W Bagdadzie w ciągu jednego dnia doszło do trzech zamachów. Terroryści zabili ponad 80 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Środa okazała się bardzo fatalnym dniem dla irackiej stolicy. Bojownicy ISIS w ciągu jednego dnia dokonali trzech zamachów bombowych, posługując się samochodami wypełnionymi ładunkami wybuchowymi. Najnowsze szacunki wskazują że islamiści mogli zabić łącznie ponad 80 osób.

 

Pierwszy atak nastąpił na targowisku w godzinach porannych. Eksplozja spowodowała śmierć co najmniej 60 osób. Kolejny zamach miał miejsce w mieście Kadhimiya, które znajduje się na przedmieściach Bagdadu - terroryści zabili tam 18 ludzi. Z kolei do trzeciego wybuchu doszło w bagdackiej dzielnicy Jamiya, gdzie zginęło około 7 osób. Liczba rannych może przekroczyć 100.

 

Ataki terrorystyczne w Bagdadzie stały się codziennością. W samym kwietniu, według ONZ, zginęło ponad 740 osób a rannych zostało przynajmniej 1300. Państwo Islamskie atakuje wojsko i siły policyjne ale przede wszystkim szyitów, których podobnie jak Arabia Saudyjska uznaje za heretyków. Irak jest wyjątkowo niespokojnym miejscem od 2003 roku - wtedy wojska amerykańskie i inne państwa zaczęły tam siłą zaprowadzać demokrację.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj