W austriackich Alpach chmura deszczowa spadła na ziemię 

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W austriackich Alpach doszło do niezwykłego zjawiska meteorologicznego. Jedna z deszczowych chmur dosłownie spadła na ziemię. W pewnym obszarze jej oddziaływania, z nieba spadło w krótkim czasie bardzo dużo wody. 

 

Wszystko rozegrało się w okolicy górskiego jeziora Millstatt. Udało się tam nagrać coś, co wygląda na chmurę deszczową, zstępującą do poziomu gruntu. To, co widać na zdjęciach i nagraniach dostępnych w Internecie, wygląda dosłownie jak deszczowa bomba, która nagle spadła na powierzchnię. 

Meteorolodzy twierdzą, że takie niezwykłe fenomeny niekiedy się zdarzają. Nazywają to "microburst", czyli mikroporyw. Może to być zjawisko towarzyszące burzy, które lokalnie bywa niebezpieczne, zwłaszcza w obszarach górskich, gdzie ma potencjał do wywołania nagłej powodzi. 

 

Microburst jest również sporym zagrożeniem dla lotnictwa. Na szczęście tego typu zjawiska występują niezwykle rzadko.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj