W Australii zniesiono podatek od emisji dwutlenku węgla

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Podczas gdy naukowcy ostrzegają nas przed globalnym ociepleniem i wzywają kolejne kraje do ograniczania emisji dwutlenku węgla, Australia właśnie zniosła podatek od CO2. Obrońcy środowiska twierdzą, że jest to międzynarodowa kompromitacja, a premier kraju Tony Abbott określa podatek jako szkodliwy dla gospodarki.

 

Głosowanie nad zniesieniem podatku od emisji dwutlenku węgla odbyło się w czwartek i do samego końca nikt nie był pewny, jaki będzie jego wynik. Okazało się jednak, że 39 osób było za zniesieniem podatku a 32 osoby sprzeciwiły się. Tym samym zwycięstwo poniósł premier Tony Abbott i jego konserwatywna Liberalna Partia Australii (LPA).

 

Abbott określa podatek jako niepotrzebny i szkodliwy, który nie pomaga środowisku a zamiast tego odbiera miejsca pracy, uderza w australijskie kampanie węglowe oraz podnosi ceny prądu. Jeszcze gdy startował w wyborach obiecał, że jeśli wygra to obniży rachunki - tak też właśnie zrobił. Według jego oceny, mieszkańcy Australii mogą zaoszczędzić na prądzie 470 miliardów dolarów rocznie.

 

Lider opozycyjnej Partii Pracy, Bill Shorten, nazwał premiera "środowiskowym wandalem" a obrońcy środowiska uważają, że zniesienie podatku CO2 jest międzynarodowym skandalem. Spodziewać się można kolejnych ataków w stronę premiera Abbotta i jego polityki, między innymi ze strony Stanów Zjednoczonych, które chcą być światowym liderem w walce z emisją dwutlenku węgla i domagają się, aby reszta krajów na świecie poszła w podobnym kierunku.

 

 

Źródło: Herald Sun

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Na zniesieniu "podatku od

 
Na zniesieniu "podatku od CO2" Australia zaszczedziła 470 miliardów USD i abstrachując od tego czy tu nie ma omyłki w trakskrypcji miliardów anglosaksońskich na miliardy europejskie należy się zastanowić GDZIE TRAFIAŁA TA KWOTA bo przecież rzad australijski był tylko jej zbieraczem by przesłać dalej.
 
Czy ta kwota idzie do ONZ na budowę NWO czy może trafia do USA na kolejne bomby dla nazistów właśnie po raz kolejny pastwiących się na bezbronnych Palestyńczykach z uwagi na brednie zawarte w swojej urojonej "religii" zwanej satanizmem, nekromancją czy naukowiej judaizmem?
 
Inną kwestią tak skrupulatnie pomijaną w wrzaskach o "globalnym ociepleniu" jest "kwestia podatkowa". Jak jeleń zwany z dawna niewolnikiem a z nowoczesnego demokratycznym obywatelem wie, iż mu podnoszą podatki z 90% na 99% czy nawet czasem 150% to może mógłby się zacząć zastanawiać czy nie pora dokonać redukcji budźetowych wydatków wysadzając parlament, zamykając w pierdlach posłów, urrzedników za Zdradę Stanu etc...
 
Jak się temu samemu nowoczesnemu niewolnikowo podsunie tę sama podwyżke podatku ale w ładnym propagandowo opakowaniu i jeszcze przy okazji połechce jego ego "jak bedziesz bulił kolejne daniny to damy ci (za totalne frajerstwo) nawet medal z mirabelki i tytuł "OBROŃCA PLANETY" " to taki osioł zwany twardym elektoratem nie dość iż sam popędzi do kas US zapłacić kolejną daninę na waciki dla nazistowskich obiboków ale jeszcze jak Hubert społecznik będzie wypisywał po forach kretynizmy zachęcającego innych lemingów do oślego pędu do reżimowego skarbca z zaskórniakami.
 
A sam "podatek od CO2" jest tylko kolejną sztuczką jaka ma podtrzymać bankrutujący i niespłacalny w założeniach system opartu na USD i Fedzie. Każdy podatek tego typu sprawia iż nazistowska czapa z pejsami ma kolejne miesiące czasu na spokojne budowanie wielkiego obozu koncenracycjnego dla całej planety i to też pod hasłem "jak każdego zamkniemy w więzieniach to nie będzie wojen i rozbojów bo nie będzie komu nas okradac czy mordować". Los gojów w tym usłużnego idioty Huberta im całkowicie powiewa co widać na przykłądzie Palestyny gdzie ci nazistowscy degeneraci urzadzili sobie strzelnicę by popolować na ludzi.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika gość Gucior

Indie i chiny są największymi

Indie i chiny są największymi producentami co2 ,podatku zaś nie płacą.W Australii 40% chałup ma na dachach panele słoneczne do produkcji prądu i podgrzewania wody.Rząd dopłaca obywatelowi gdy ten zdecyduje się na taką instalację.Dopłacał też jeszcze niedawno do instalacji gazowych w autach.Czemu więc mają placić carbon tax?!

Portret użytkownika qismo

480mld USD to spora sumka jak

480mld USD to spora sumka jak na oszczędności na podatku. Czy admin sie nie pomylił z liczbami? Jesli podatek od CO2,tyle tam wynosi to nikt by z niego nie zrezygnował toż to przecież ogromna suma do budżetu...
WPROWADZIĆ TAKIE ZNIESIENIE DLA NAS POLAKÓW, NIE DLA POLSKI BO JĄ ZAPRZEDALI ZA MARNE GROSZE KOLEGĄ POD STOLEM!!!
Wiejska to jest dobra kiełbasa a nie glowa Państwa Polskiego!!

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika garm

Drogi Hubercie!!!   Weź ty

Drogi Hubercie!!!
  Weź ty lepiej i pierdol.ij się swoim laptopem w czolo, bo widocznie komórki ci przegrzewa, poczytaj o zmianiach klimatu a dowiesz się, że takie ocieplenie było już kilka razy, ostatnio w okresie średniowiecza, ale ty ze swoją postawą upartego idioty, twiedzisz, że to wina produkcji CO2. Tak to jest jak się czlowiek nasłucha propagandy a potem opowiada na forum pierdoły.

Portret użytkownika LogicznyCO2

Oczywiście że tak. Ta banda

Oczywiście że tak. Ta banda oszustów z UE kradnie straszne pieniądze i zabija gospodarkę, doprowadzając normalnego człowieka do riuny przez wysokie podatki i równie wysokie ceny za media.
Głupki wierzą w każde słowo, które im się sprzedaje i później powtarzają to innym. Ręce opadają. Nie ma żadnego globalnego ocieplenia spowodowanego działalnością człowieka. Jeżeli faktycznie jest to w tak minimalnym stopniu że nie ma żadnego wpływu na to co robi to regularnie natura. Trzeba stuleci aby to ludzie zrozumieli.

Portret użytkownika obiektywna ocena

Hubert. Za globalne

Hubert.
Za globalne ocieplenie odpowiedzialne są cząsteczki gazowe H2O pochodzące z parowania oceanów.
Cząsteczki te absorbują promieniowanie elektromagnetyczne w podobny sposób do CO2.
 
Ponadto- czy wiesz że najwiekszym emitorem CO2 nie jest czlowiek,  ---> lecz tadam.......krowy, świńki, konie itd.....
Ponadto efekt cieplarniany to również metan, freony i inne gazy......
Zgadzam sie jedynie z faktem, iż należy ograniczyć do minimum emisje jakichkolwiek gazów wydalanych do atmosfery z instalacji przemysłowych w szczegolności związkow siarkowych oraz azotowych tzw. NOx-y.
 
Panie Hubercie, zachęcam Pana do zapoznania się z tą tematyką.
 

Portret użytkownika Hubert

Zaprzedali planetę za "30

Zaprzedali planetę za "30 srebników". Globalne ocieplenie staje się coraz poważniejszym problemem. Ze względu na dynamikę zjawisk zachodzących w atmosferze nie dla wszystkich jest to jednak oczywiste. Część wpływu gazów cieplarnianych jest skompensowana emisją aerozoli, powodującą spadek dopływu promieniowania słonecznego do powierzchni Ziemi, a procesy wzrostu temperatury powierzchni Ziemi są dodatkowo opóźniane dzięki absorpcji energii i nagrzewaniu się oceanów. Niestety inercja klimatu powstrzymująca wzrost temperatury nie jest czynnikiem sprzyjającym walce ze zmianami klimatu. Zanim zrozumiemy, jak poważna jest sytuacja, uniknięcie przekroczenia punktów krytycznych może być już niemożliwe.
Ludzie nie wiedzą co czynią
Od czasów Rewolucji Przemysłowej, stężenie CO2 w atmosferze wzrosło z 280 do 400 cząsteczek na milion (ppm). W ciągu setek tysięcy lat cykli epok lodowcowych koncentracja dwutlenku węgla w atmosferze oscylowała w zakresie 180-300 ppm. Obecnie jest ona bliska 400 ppm, a tempo jej narastania (2 ppm/rok) - wyjątkowo szybkie. Tak dużej ilości dwutlenku węgla nie było w atmosferze od kilku, a być może nawet od kilkunastu milionów lat. Hansen i jego koledzy pokazują, że aby ustabilizować klimat Ziemi musimy nie tylko zatrzymać wzrost ilości CO2 w atmosferze, ale obniżyć jego koncentrację do względnie bezpiecznego poziomu 350 ppm.
 
 

Strony

Skomentuj