W Australii zatrzymano islamistów, którzy planowali wysadzić samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przeprowadzona w sobotę operacja antyterrorystyczna pozwoliła australijskiej policji schwytać kilku potencjalnych zamachowców, którzy planowali wysadzić samolot pasażerski. Sprawcy zostali aresztowani w Sydney i byli motywowani islamskim terroryzmem.

 

Policja otrzymała wczoraj informacje o planowanym zamachu terrorystycznym. Trop zaprowadził to czterech islamistów, którzy chcieli zdetonować wykonane przez siebie prowizoryczne ładunki wybuchowe, aby zniszczyć samolot pasażerski. Służby zapewniają jednak, że choć loty zostaną opóźnione to sytuacja została opanowana.

Informacje dotyczące zatrzymań zostały przekazane przez premiera Australii Malcolma Turnbulla. Operacja antyterrorystyczna rozpoczęła się natychmiast po otrzymaniu informacji o zagrożeniu ze strony islamskich terrorystów.

 

Z kolei w dzielnicy Surry Hills, ulica Cleveland Street została tymczasowo zamknięta. Do jednego z domów wkroczyli antyterroryści oraz oddział saperów, który znalazł "podejrzane urządzenie". Z mieszkania wyprowadzono kilka osób. Reakcją na zagrożenie ze strony islamskiego terroryzmu jest zapowiedź wdrożenia wielkiej reformy, która zaprowadzi istotne zmiany w funkcjonowaniu służb policyjnych i wywiadowczych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

sranie w banie - prawdziwi

sranie w banie - prawdziwi terroryści nie wysadzają zwyklastych nic nie znaczących ludzi, zwłaszcza kiedy rząd danego kraju ma głęboko w dupie swoich szarych niewolników. Prawdziwi terroryści to dla rządów prawdziwi patrioci których się boją !
To wszystko jest fałszywa flaga na zlecenie do ciśnięcia szaraków jeszcze bardziej niż dotychczas.
Okamerujmy wszystko, zachipujmy wszystkich, nagrywajmy wszystko co wszyscy gadają przez telefony, zapisujmy ich maile i w ogóle patrzmy gdzie wchodzą i co piszą w internecie...

Skomentuj